ניב אבידן אחד השחקנים הבולטים והמבטיחים בכדורסל הישראלי – גאווה זכרונית

ניב בן ה-18 תלמיד יב' בתיכון המושבה בזכרון יעקב, מיתמר לגובה של 2.01 מטרים, סומן כאחד השחקנים הבולטים והמבטיחים בשנים האחרונות בקבוצת הנוער של מכבי ת"א. כולם צופים לו גדולות.

על-פי התכנון, הוא אמור לשחק בשנה הבאה באחת משתי הליגות הבכירות. ניב קורץ מכל החומרים מהם עשוי אלוף – נחישות, התמדה, עקשנות, תשוקה, מתנה אלוהית.
אישיותו וכישרונו מהווים השראה שללא ספק יסייעו לו בעתיד להצטרף לרשימת השחקנים המובילים בכדורסל הישראלי.

לאחרונה קיבל ניב הכרה של ספורטאי מצטיין. ימשיך את דרכו וישתלב בקבוצת הבוגרים, ב-22.8 יתגייס לשרות הצבאי כספורטאי פעיל וישרת כמורה חייל, מאמן וימשיך לייצג את המדינה במסגרת נבחרת ישראל.

אני מראיינת אותו בדייט – על ילדותו בזכרון, הדרך לתהילה הרצופה בעבודה קשה, על הטרגדיה המשפחתית שפקדה אותו, על תמיכה מאביו ועל החלום הגדול.

ניב אבידן יליד מאי 2004, בן 18, מספר חולצה 15. תלמיד כיתה יב' תיכון המושבה, שחקן כדורסל מקצועי בנבחרת ישראל ומכבי תל אביב. ניב סומן כבר מגיל צעיר כשחקן איכותי, מגוון בעל ראית משחק טובה מאוד, התמדה ונחישות יוצאת דופן.

בנחישות עצומה ניב עשה את דרכו כ- 4 שעות מדי יום במהלך כל השנים, בשעת צהריים הישר מבית הספר בזכרון יעקב בתחבורה ציבורית, אוטובוס, רכבת ואוטובוס נוסף להדר יוסף, 6 ימים בשבוע הכוללים אימונים אינטנסיביים ובשעת לילה מאוחרת חוזר לביתו בזכרון יעקב.
על אף העומס הנפשי, הפיזי, מערכת לחצים עצומה ומשטר תזונה קפדני כולם משבחים את כושר הרצון, ההתמדה, צניעותו הרבה ואת אופיו הלבבי והמיוחד.

בפברואר 22, ניב נפצע, קרע את הרצועות בכף רגל שמאל, לאחר שיקום ממושך חזר לאחרונה לפעילות, כדי לכבוש את היעד הבא.
לאחרונה קיבל ניב הכרה של ספורטאי מצטיין, ימשיך את דרכו וישתלב בקבוצת הבוגרים.

ב-22 לאוגוסט ניב יתגייס לשרות כספורטאי פעיל. ישרת כמורה חייל, מאמן וימשיך לייצג את המדינה בנבחרת ישראל.

שתף בזכרון ראשון שלך מכדורסל

הזכרון הראשון שלי מהכדורסל היה בגיל 5 כשקיבלתי ליום הולדת סל חדש ואני עד היום זוכר אותי מטביע עליו, שם הכל התחיל..

ספר על המסלול המקצועי עד הלום ומהו הרגע בו בחרת להפוך את התחביב למקצוע…

כדור היה אהבה גדולה בשבילי מאז ומתמיד, בהמשך התחלתי להתפתח ולהבין שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים, מגיל 14 אני שחקן בנבחרת ישראל, בגיל 16 במכבי תל אביב. ייצגתי בגאווה את מדינת ישראל בטורנירים רבים ברחבי העולם, השתתפתי ביורוליג.

ניב אבידן. צילום לילך וייס - רוזנברג , איגוד הכדורסל
ניב אבידן. צילום לילך וייס-רוזנברג , איגוד הכדורסל
הדרך של ספורטאי לצמרת רצופה בעבודה קשה. שתף על השנים של נסיעות יומיות מזכרון לאימונים בתל אביב

במהלך ההתפתחות שלי כספורטאי וכשחקן כדורסל מקצועני קיבלתי יחד עם הורי החלטה לעבור לשחק במכבי תל אביב, מדי יום, שישה ימים בשבוע, נסיעה הלוך ושוב של כשלוש וחצי – ארבע שעות רק בשביל להתאמן, להתקדם ולהיות טוב יותר. הדבר הזה גם פיתח את היכולות שלי כשחקן וגם פיתח אותי מנטלית וחיזק אותי. אך עם זאת לא וויתרתי על הבית.

אם לא היית כדורסלן מה היית ומדוע?

כנראה רופא. ההורים חשבו שרופא זה התחום שמתאים לי, אך בשלב הזה אני חולם להיות דוקטור לכדורסל. אני בטוח שהכדורסל עיצב את האופי שלי, והפך אותי לאדם אחר, לטובה.

מה אתה אוהב לעשות בנוסף לכדורסל?

אני חובב רכבי אספנות ורכבי ספורט בזמני הפנוי (שכמעט ולא קיים) אני משפץ עם אבי את שתי המכונית שלנו.

הטרגדיה האישית שפקדה אותך, אימך המופלאה קרן ז״ל נפטרה לפני שנתיים וחצי, ספר עליה

אמא נפטרה לפני שנתיים וחצי שהייתי ממש ילד בן 15 – במהלך השנים הקצרות והנפלאות שלי איתה, צרוב לי בזיכרון אמא חייכנית, חמה ואוהבת ועם זאת עורכת דין מהשורה הראשונה, אסרטיבית, מדהימה חזקה ועצמאית, שעזרה וניצחה בכל דרך, עם זאת, אדם אהוב ואהוד על כולם. אני חושב שלמדתי ממנה ומההתייחסות שלה לסביבה המון ואני רוצה להאמין שהיא הייתה גאה במי שהפכתי להיות.

אבא ללא הפסקה – עופר אביך עם התמיכה האדירה שלו בך. שתף!

אבא מפרגן, תומך ומלא גאווה, אבא הוא החבר הכי טוב והמעריץ מספר אחת. יהפוך עבורי עולמות. מרגע שהתחלתי לשחק, הוא לא הפסיד משחק אחד, בארץ או בחו"ל. תמיד פה בשבילי. הוא אומר את הכל בפנים ויודע לבקר כשצריך. בדרך כלל, הביקורת יותר ברמה המנטלית. ואני משתף, יודע שתמיד יש לי אוזן קשבת ויד מכוונת. אבא מקנה לי בעיקר את הכלים להתמודד עם ההצלחות וגם עם רגעי המשבר ובנוסף גם עם הפציעות. כפי שהוא אומר – "להשקעה, התמדה וחריצות יש תוצאות".

עוד רגע אתה מתגייס. מה את הולך לעשות בצבא? הבחירה לשרת בצה"ל ולא לנסוע מעבר לים, מדוע?

באוגוסט הקרוב אני צפוי להתגייס עם מעמד של ספורטאי מצטיין מהצבא, מה שמקנה לי את האפשרות להמשיך לשחק כדורסל כשחקן מקצועי, ובמקביל לייצג את המדינה בגאווה גדולה בנבחרת ישראל. התפקיד אשר ניתן לי הוא מורה חייל, להחזיר לקהילה חלק מהידע וההבנה שלי בספורט מקצועני. בחרתי לשרת בצה"ל ולא לעזוב את הארץ מכמה סיבות אך אחת מרכזית היא שאני גאה לחיות בארץ ולשרת אותה בכל מובן, בין אם זה להתגייס כמו כל שאר חבריי, אך בעיקר זה כבוד גדול והתרגשות כל פעם מחדש לייצג את המדינה.

מה התכונות שמסייעות לך להיות ספורטאי מצליח?

התכונות המרכזיות הם התמדה, עבודה קשה, רצון להצליח ונחישות. אלו התכונות הכי חשובות לספורטאי.

שתף בסדר היום שלך

הסדר יום שלי קבוע, הקפדה על 8 שעות שינה, השקמה, הדבר הראשון שאני עושה זה מרפקים ומתח, לאחר מכן ארוחת בוקר מאוזנת.
אימון בוקר או שאני בלימודים, אוכל צהרים, ומתארגן לאימון אחר הצהרים בתל אביב הכולל אימוני אתלטיקה או חדר כושר ואימוני קבוצה. לרוב אני חוזר הביתה בשעות הערב.

באיזה תפקיד אתה משחק ומה התכונה הבולטת בך כשחקן?

אני משחק במגוון עמדות, בעיקר כסמול פורוורד, התכונה החזקה שלי היא ראיית משחק.

מי המודל לחיקוי שלך?

קובי בריאיינט, קראתי את הספר שלו, הוא אישיות יוצאת דופן, דמות ראויה להערצה, מנטלית ומקצועית. בזכות נחישות והתמדה הוא התגבר על המון מכשולים. אבל הכי חשוב כאדם, מחוץ לפרקט הוא מעורר השראה והערצה.


ניב אבידן. צילום לילך וייס - רוזנברג , איגוד הכדורסל
ניב אבידן. צילום לילך וייס - רוזנברג , איגוד הכדורסל

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

מירב בן נתן

דייט עם ד"ר מירב בן נתן מנהלת ביה"ס האקדמי לסיעוד הלל יפה. פעם אחות תמיד אחות-הלב הפועם של מערכת הבריאות

פגשנו אותם כשהגענו להתחסן, הם אלה שהפעילו את מכונות האקמו לחולים הקשים, שעבדו מסביב לשעון במחלקות הקורונה ובקהילה – כל זאת במקביל למתן שירותי הבריאות שבשגרה. האחיות והאחים – הלב הפועם של מערכת הבריאות

קרא עוד >