שרת הפנים, איילת שקד: "שמחתי להגיע לביקור ברשות איתנה!"

שרת הפנים, ח"כ איילת שקד סיירה השבוע ברחבי המועצה האזורית חוף הכרמל עם ראש המועצה אסיף איזק וסגניו ואמרה כי משרד הפנים יהיה מוכן לתת את כל הגיבוי והעזרה הנדרשת להפיכת עתלית לרשות עצמאית.

הסיור נפתח במפגש משותף בנקודת תצפית על חוף נווה ים ועתלית.

את ביקור השרה ליוו ראש המועצה אסיף איזק וסגניו רפי אבני, אושר וקנין וקובי ציטר יחד עם מנכ"ל המועצה ירון פרידמן, מנכ"ל עתלית איתמר שורקי, מהנדס המועצה אסף וחנר, גזבר המועצה חגי עטייה ומהאגף המוניציפאלי/חופים יוסי גבאי.
כמו כן השתתפו מטעם השרה ממונה מחוז חיפה של משרד הפנים רו"ח פאיז חנא ויו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה איתמר בן דוד.
הוצג הצורך בהקמת חופים מוכרזים נוספים וקבלת תקציב משרד הפנים לאחזקת כלל החופים.
הוצגו מתחמי הפיתוח ושכונות המגורים החדשות בעתלית.
אסר וחנר מהנדס המועצה, הציג את מחלף היציאה הדרומי מעתלית תוך הדגשת חשיבותו הגדולה להמשך פיתוח היישוב, ולחיבור האזור למערכת הכבישים הארצית.
בהמשך היום סיירו השרה וראש המועצה ברחבי היישוב עתלית תוך התמקדות בהתחדשות העירונית בשכונת קנדי. השכונה עומדת בפני תהליך משמעותי של פינוי-בינוי בהובלה של הותמ"ל ואגפי המועצה. הסיור המשיך גם לשכונות החדשות, לדיור למשתכן בשכונת הרכס ולשכונות המתפתחות.
הסיור הסתיים בישיבה מקצועית במאגר המים הבונים עם תצפית על המתקנים הפוטו וולטאים אשר מכסים את המאגר.
השרה התפעלה מהחדשנות של הכיסויי הפוטוולטאי ומיזמות המהלך פורץ הדרך, תוך ייעול השימוש (דו שימוש) בקרקע, של המועצה חוף הכרמל.
ראש המועצה, אסיף איזק: "קיימות היא צו השעה. חוף הכרמל היא הרשות הראשונה שלוקחת חלק משמעותי במעבר של המשק הישראלי לאנרגיה מתחדשת וכבר מייצרת בעצמה תצרוכת חשמל. הצפי כי תוך שנים ספורות, כל צריכת האנרגיה הפרטית תהייה מאנרגיה מתחדשת בחוף הכרמל."
יו"ר הועדה המחוזית איתמר בן דוד סיכם:  "מועצה אזורית חוף הכרמל מגלה מצויינות תכנונית, אנו נהנים לתת לאזרחיה שירות תכנוני מתקדם".
בסיום היום השרה שיבחה את המועצה על הכרזתה כרשות מקומית איתנה, רשות שמתקיימים לגביה תנאים של התנהלות תקינה, נטולת גרעון שוטף על פי הדו"חות המבוקרים ונטולת מענק איזון.
ראש המועצה ושרת הפנים איילת שקד
ראש המועצה ושרת הפנים איילת שקד
איילת שקד סיכמה את הסיור בדבריה: "ניתנת חשיבות על איך עתלית הופכת לרשות עצמאית בצורה מאד רצינית, עם תקציבים משלה, שתוכל לעמוד ולכלכל את עצמה באופן עצמאי".
ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזק: "אני מודה לשרה וצוותה על הביקור בחוף הכרמל. משרד הפנים מהווה שותף משמעותי ומרכזי שלנו במגוון תחומים. הן בטיפול בחופים והן בהובלה משמעותית של עתלית לעצמאות".
ראש המועצה אסיף איזק וצוות המועצה בסיור עם שרת הפנים איילת שקד. צילום: דוברות המועצה
ראש המועצה אסיף איזק וצוות המועצה בסיור עם שרת הפנים איילת שקד. צילום: דוברות המועצה

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

בריכת החורף, כרכור. צילום: דוברות המועצה

הכל פורח ממש ליד לבית – זה הזמן לצאת ולטייל – פרדס חנה כרכור

שביל סובב פרכו"ר שנחנך ביוני 2021 מקיף את המושבה פרדס חנה כרכור ויוצר חיבור בין המושבה, האנשים והטבע. בימים אלו הטבע פורח במלוא תפארתו וזה בדיוק הזמן לצאת עם המשפחה והחברים ולהכיר מקרוב את אוצרות הטבע שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו

קרא עוד >