רון מקוסובו התגבר על הפחד מכלבים בזכות התנדבות בכלביית איגוד ערים וטרינרי שומרון

רון ביטיצ'י הוא תלמיד כיתה יא בבית הספר הבינלאומי בגבעת חביבה שבמועצה האזורית מנשה. בבית הספר לומדים וחיים ביחד בקהילה מנהיגים צעירים  ומצטיינים- יהודים וערבים מישראל עם חברים מכל העולם.

בילדותו עבר רון, שגדל בקוסובו,  חוויה שלילית עם כלבים, בגיל 10  ביום שלג קר הוא יצא בלילה מהבית וכלבים משוטטים רדפו אחריו. מאז היה לו חשש גדול מכלבים, על מנת להתגבר על הפחד מכלבים בחר רון להצטרף לחוג כלבים בבית הספר ולפעילות התלמידים בכלביית איגוד ערים וטרינרי שומרון בו מתנדבים מידי שבוע 16  תלמידים מבית הספר בטיול ובטיפול בכלבים. ד"ר ריאד בדראן, וטרינר ראשי ומנכ"ל האיגוד סיפר כי פעילות התלמידים בכלבייה יוצרת הישג כפול הן  עבור התלמידים בהיבט הרגשי ההתפתחותי והן עבור הלכלבים אשר מקבלים חום ואהבה מבני אדם  נוספים – ואשר הליטוף והמגע מרגילם להיות בסביבת אדם ומגדיל את הסיכויים למסירתם לאימוץ.

כך גם לגבי רון,  רון החליט באומץ שזו הזדמנות לטפל בפחד. בפעם הראשונה רון אפילו לא נשאר לאורך כל ההתנדבות אך אט אט הוא קיבל אומץ והתחיל להעז יותר וזאת יחד עם מנתדב מטעם בית הספר האחראי על הנושא- הראל מצרפי. השבוע פרץ את הגבול של עצמו וליטף כלב והרגיש  שהוא התגבר על טראומה שליוותה אותו שנים רבות.

יובל דביר מנהל בית הספר," אחד מביטויי התרבות הוא יחס לבעלי חיים. הפתיחות והגברת המודעות לתרבויות שונות המתרחשות אצלנו בקהילה מאפשרות לתלמידים לחוות לראשונה חוויות מרגשות. אצל רון למשל, אפשר המפגש הזה יצירת מגע עם כלבים. מה שנדמה לנו כדבר רגיל במנשה הוא לפעמים בבחינת חווית חיים עבור תלמידים מחברות שונות."

ראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה ,"הלימודים בבתי הספר של המועצה הינם מגוונים, בתוכניות לימוד, בטכנולוגיות חדשניות, במשחקים בכיתות ובחצרות ובטיפול  בבעלי חיים. המטרה שלנו היא שהילדים שלנו יהיו מאושרים. זו סיבה להגיע לבית הספר וללמוד יותר וזו גם תוצאה של מערכת הלימודים הייחודית והמתקדמת שלנו. המקרה של רון הוא עדות נוספת- ומרגשת מאד לכך."

צילם וכתב יותם אשל

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

בריכת החורף, כרכור. צילום: דוברות המועצה

הכל פורח ממש ליד לבית – זה הזמן לצאת ולטייל – פרדס חנה כרכור

שביל סובב פרכו"ר שנחנך ביוני 2021 מקיף את המושבה פרדס חנה כרכור ויוצר חיבור בין המושבה, האנשים והטבע. בימים אלו הטבע פורח במלוא תפארתו וזה בדיוק הזמן לצאת עם המשפחה והחברים ולהכיר מקרוב את אוצרות הטבע שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו

קרא עוד >
מאגר משמרות. צילום: מועצה אזורית מנשה

נחנך מאגר משמרות 2

מפעל המים מנשה יספק 2.5 מיליון קוב מי השקייה לחקלאות מאגר משמרות 2 הוקם ע"י החברה כלכלית לפיתוח מנשה, בסיוע

קרא עוד >