החצר האחורית – "עבודה עם כסף טוב"

ישנם דברים בחיים שלנו שאינם בחירה שלנו, אנחנו לא מחליטים מה יהיה שמינו ובטח לא לאילו הורים להיוולד. ישנם אנשים בעלי מזל גדול בחיים. חיים שלווים ורגועים, וישנם אחרים שפשוט נולדו לתוך גיהנום. הטראומות הקשות שליוו את אותם אנשים פגועים יצרו משקעים קשים שיילוו אותם כל חייהם ובדרך כלל יסללו את הדרך למטה. מעטים הם בעלי הכוח הנפשי המסוגלים לקחת אחריות ושליטה לחייהם ולעצור בכל הכוח את כדור השלג הזה, רבים מהפגועים צונחים מטה לעיתים גם מבלי להיות מודעים לגודל הסכנה הטמונה בדרכם.

השבוע פגשתי בחורה שנולדה לתוך עולם אכזר, חיה בו תקופה לא מבוטלת תוך שהיא מפזרת בתחנות החיים השונות את המשקעים והצלקות שאספה מעברה. אישיותה המיוחדת הביאו אותה לבנות עולם אחר סביבה ולצאת מהגועל בו חיה. הסמים שיחקו תפקיד מכובד בסיפורה והבריחה אליהם הייתה פתרון אידאלי אבל ענת (שם בדוי) ידעה דבר אחד, אם תיפול לסמים לא יהיה אף אחד שייתן לה יד ויעזור.

סיפורה הכואב של ענת מתחיל עם לידתה, כאשר אימה נפטרה במהלכה. כשהייתה ענת בת שבועיים, הועברה למשפחה מאמצת, שם חיה עד גיל שש. אחר כך, עברה להתגורר עם אביה שהיה נשוי כבר לאישה אחרת. "כל יום שעבר בבית הזה היה סיוט" מספרת ענת.
היא קיבלה מכות מאביה ומאימה החורגת ובגיל 15 כשהצליחה להוכיח שהיא מוכה, יכלה לעזוב את הבית. ענת עברה ללמוד בפנימייה ומשם עברה לעיר הגדולה ת"א.

העיר הגדולה הייתה קטנה על ענת. מה שאנשים בגילה התחילו ללמוד, ענת כבר שכחה. היא חיה בת"א אצל זוג קשישים בהם טיפלה ויצאה עם גבר כבין שלושים, והיא בת 17. "אהבה ראשונה" כך היא מגדירה את הקשר הזה. הקשר שהביא את ההכרות הראשונה של ענת עם הסם. השימוש בסמים הפך להיות הבריחה של ענת. מסלול מקוצר ופשוט, וכשהחומר לא היה מספק, עברה ענת להשתמש בכדורים, אקסטות וטריפים.

הגיוס לצה"ל לא היה דף חדש ונקי עבור ענת. הדפים שלה היו מלוכלכים מהעבר ועליהם ציירה חלומות שכלל לא נראו בתוך הלכלוך הזה. ענת המשיכה לצרוך סמים במהלך כל שירותה הצבאי. שותפיה היו חיילים ששרתו איתה בבסיס ונהגו לצאת איתה לבלות במועדונים ומסיבות אסיד.
למזלה של ענת היא מצאה דרכים אחרות לברוח מהמציאות והייתה פורקת את הסבל והקושי בציור וכתיבה.

אחרי הצבא עזבה ענת את הארץ, וטסה לארה"ב. ההתחלה הייתה קשה מאוד. ענת החלה לעבוד כדילרית באולמות קזינו. אבל הכסף לא היה מספיק כדי להסיר את איום החובות מעל ראשה של ענת. חברה שהכירה, הציעה לה "עבודה עם כסף טוב" – חשפנית. בשביל ענת היה זה רעיון מצוין. היא מאוד אהבה לרקוד והייתה זקוקה מאוד לכסף. אבל לעמוד עירומה על במה, אכולה מעיניהם האכזריות של גברים המפשיטים את עורה במבטם, היה קשה עבורה. הפתרון היה מהיר וזמין. סמים. ענת הייתה משתמשת ורוקדת. משתמשת ורוקדת. משתמשת ורוקדת.
החיים חייכו לה באותה תקופה. גבר חדש נכנס לחייה, כסף לא היה חסר והכל היה נראה לה כל כך טוב. מסיבות הסמים היו חלק בלתי נפרד מחייה, ובשלב מסוים היו החיים כולם. ענת הייתה מכורה לכדורים.

לא עבר זמן רב וחייה של ענת הפכו לגיהינום. כשרצתה לעזוב את הבחור איתו יצאה, הוא הכה אותה ואיים שיהרוג. ענת איבדה שליטה.
דבר אחד גרם לענת להתעורר. הודיעו לה שאחותה חולה בסרטן. ענת לקחה את עצמה וחזרה לארץ. סמים לא היו לה, רק ציורים, סיפורים ושירים.
כיום, ענת מצאה את דרכה ושיקמה את עצמה. היא מתגוררת ועובדת בת"א, לא רוצה להיזכר אבל גם לא יכולה לשכוח.

סיום הסיפור הזה יכול היה להיות מאוד לא נעים וטוב, אבל לפחות הפעם היה לענת קצת מזל. ועד שזה מגיע אז למה להתגרות בו ??!!

 

אייל מדני
שמרו על עצמכם.
שלכם,
אייל מדני
חצר אחורית

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

בריאות

מגן דוד אדום ומיקרוסופט ישראל פיתחו בוט מבוסס בינה מלאכותית שמסייע בהבנת מודל הבדיקות החדש

מבולבלים? מגן דוד אדום ומיקרוסופט ישראל עושים סדר עם בוט המסייע במתן הנחיות פעולה למי שבא במגע עם חולה קורונה מאומת
הבוט שהוטמע לשימוש באתר מד"א, הוקם בזמן שיא של 7 שעות על ידי צוותים של מיקרוסופט בישראל

קרא עוד >