לקראת הקיץ: נשמרים מקדחת הבהרות

לקראת הקיץ – צפויה עליה משמעותית בקדחת הבהרות בקרב הציבור בכלל ובעלי כלבים בפרט

ההידבקות בקדחת הבהרות מתרחשת בעיקר בחודשי הקיץ, כאשר הקרציות פעילות ובני אדם נוטים לבלות מחוץ לבית. היות והכלב לרוב חי בסביבה קרובה יותר לאדם מאשר בעלי-חיים אחרים, הוא בעל פוטנציאל רב יותר להעביר מחלה זו. חשיפה להידבקות עלולה להתרחש בבית, בחצר, בגינות ציבוריות, בפינות חי וגם בטבע.
קדחת הבהרות (הכתמים) נגרמת על ידי חיידק הריקציה קונורי המועבר על ידי קרציית כלב.

ד"ר ריאד בדראן רופא וטרינר ראשי ומנכ"ל האיגוד פירט כי "רמת נגיעות הקרציות בריקציה בארץ משתנה באזורים השונים, לא ברור מהו המאגר הטבעי של החיידק היות ובדיקות מצביעות על חשיפה של מספר רב של סוגי בעלי-חיים, בין אלה נמנים מעלי גירה, מכרסמים, כלבים ואחרים", הוסיף ד"ר בדראן.
המחלה מועברת לבני אדם על ידי עקיצת קרציה נגועה, שכמעט ואינה מורגשת.

המחלה באדם מופיעה בדרגות חומרה שונות כמו חום, כאבי ראש ופריחה, לרבות כפות ידיים ורגליים. התקופה שחולפת מרגע העקיצה ועד להתפתחות סימני המחלה היא לרוב חמישה עד שבעה ימים. במידה ולא ניתן טיפול תרופתי המחלה אף עלולה להיות קטלנית ולהסתיים במוות. לאור הסכנות יש חשיבות רבה לערנות להמצאות קרציות על הכלב, בבית, בחצרות ובסביבה. במקרה של עקיצה יש לעקוב אחר התפתחות סימפטומים ולפנות לקבלת טיפול באופן מיידי.

ראש מועצה אזורית מנשה ויו"ר האיגוד אילן שדה,"האיגוד מבצע פעולות מניעה ניטור קרציות על מנת למנוע מקרים של הדבקות בקדחת הבהרות.
האחריות לטיפול בכלבי הבית הוא של התושבים, ברמת הטיפול ושמירה על ההיגיינה של הכלבים. יחד נעבור את חודשי הקיץ ללא התפשטות של המחלה."

קדחת הבהרות

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...