חווה טיפולית ייחודית נפתחה בחוף הכרמל

בשבוע שעבר נפתחה רשמית 'חוות כרמל': חווה טיפולית מקצועית, המשמשת גם כמקום תעסוקה לבוגרים עם צרכים מיוחדים, אשר הוקמה על-ידי קבוצת הורים המתגוררים בחוף הכרמל, בזיכרון יעקב והסביבה.

קבוצת ההורים, ביניהם הורים לבוגרים עם צרכים מיוחדים וכן הורים לילדים הזקוקים לרכיבה טיפולית, ייסדו עמותה ששמה לה למטרה להקים חוות סוסים לרכיבה טיפולית, שתיתן מענה למאות ילדים המתמודדים עם מגוון קשיים כדוגמת בעיות רגשיות, חרדות, קשיי השתלבות חברתיים, פוסט טראומה וכדומה.

בנוסף, ביקשו ההורים לייצר חוות סוסים שתוכל לשמש מקום תעסוקה לבוגרים עם צרכים מיוחדים בתפקוד גבוה (כדוגמת הרצף האוטיסטי ומגבלה שכלית התפתחותית), המתגוררים ב"בית לחיים" בעתלית (מסגרת דיור מוגן של חוף הכרמל, המנוהלת על-ידי עמותת "גוונים").

למרבה הצער, אין באזור מספיק מקומות תעסוקה המתאימים לאנשים עם מוגבלויות ברמת תפקוד בינונית וגבוהה ולכן חלק מהחברים נאלצים לעבוד ב"תעסוקה מוגנת", שמתאימה יותר לרמת תפקוד נמוכה, שאינה הולמת את כישוריהם ואת פוטנציאל היכולות שלהם.

לאחר שקמפיין גיוס הכספים של העמותה הסתיים בהצלחה גדולה, לפני כשבוע התקיים אירוע הפתיחה החגיגי של החווה. באירוע נכחו כמובן ההורים וילדיהם, שותפות ושותפים, ראש המועצה אסיף איזק וכן תושבות ותושבי האזור.

רחלי דוד, מיוזמות הקמת החווה: "חוות כרמל בכפר הנוער מאיר שפייה הוא חלום של ארבע אימהות שהתגשם, הרבה בזכות התגייסותם ותרומתם של אנשים טובים מהקהילה. בער בנו הצורך לדאוג למקום תעסוקה מכבד, עבור בוגרים עם צרכים מיוחדים שלמדו את מקצוע הסייסות והתאהבו בעולם הסוסים. אחרי שנה וחצי של עבודה מאומצת להקמת החווה, אנו מזמינים אתכם להיות חלק מהפרויקט הקהילתי שלנו."

כעת, לאחר הפתיחה הרשמית, מציעה חוות כרמל שירות רכיבה טיפולית לילדים, נוער ומבוגרים בקהילה, כמו גם פעילויות נוספות כגון לימוד רכיבה מערבית, ימי גיבוש והעצמה וימי הולדת.

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם מנהל החווה, אופיר נבון בטלפון 0508699506

תרומות לעמותה, ניתן להעביר ישירות לחשבון הבנק: בנק דיסקונט 11, סניף 107, עמותת חוות גלים 0168993890.

רז, עובד בחוות כרמל, צילום גל אבידוב
רז, עובד בחוות כרמל, צילום גל אבידוב

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...