הצבעת אי אמון קולקטיבית בראש המועצה – קואליציה ואופוזיציה כאחד!

מזה שנתיים אני מקיימת מפגשים אישיים עם תושבים בימי שלישי אחר הצהריים, ״שלישי – אישי״ (מי שמעוניין מוזמן ליצור קשר ולתאם 058-4694221), בשנה האחרונה בהרבה מהמפגשים עולה נושא הארנונה וסקר הנכסים המתבצע במושבה כבר מעל שנתיים וחצי.
צו המיסים (חיובי ארנונה) הינו נושא הנדון פעם בשנה לפני ה 1/7 שהינו המועד האחרון לאישור צו המיסים (הארנונה). כדי לטפל בצו המיסים נדרשת עבודה מול גורמי ממשלה במשרד הפנים על מנת להוביל שינויים בצו המיסים.
בשנה האחרונה נושא סקר הנכסים ומדידת הבתים העלה ביתר שאת את העיוותים הקיימים בצו המיסים של מועצת זיכרון יעקב מאז הקמתה.
אני לא מקבלת את הגזירה כמובנת מאליה ואני חושבת כי עלינו לעשות כל שביכולתנו להניע פעולות אקטיביות מול משרד הפנים ומול משרד המשפטים וכמובן מול השלטון המרכזי על מנת למצוא ערוצי פתרון לבעיה המכבידה על כל תושבת ותושב במושבה.
דיון בנושא נערך ביום שלישי השבוע, בדיון הוצג צו המיסים כולל העלאת ארנונה בשיעור 1.37% על פי החלטת משרד הפנים.
במסגרת הדיון נדרש כל חבר מועצה להציג את הסתייגויותיו לצו.
הסתייגויות ראש המועצה היו: הוזלת ארנונה לגני ילדים והוזלת ארנונה למרפאות פרטיות.

צילה רשף אופוזיציה, צילום: יפעת בן הרוש

להלן הסתייגויות האופוזיציה אותן הצגתי בדיון ואשר מחייבות עבודה מואצת ומאומצת כפי שמצופה מנבחרי ציבור שעובדים בארגון הפוליטי:
> נדרש לשנות את שיטת חישוב מדידת הארנונה מברוטו – ברוטו לברוטו. המעבר בין שתי שיטות חישוב הוא בעצם ביטול חישוב עובי הקירות, כיום משלמים גם על עובי הקירות בתשלום הארנונה אנו מבקשים לשנות שיטת חישוב זו ולעבור לשיטה בה עובי הקירות לא מחושב לצורכי חיוב ארנונה.
> יש לפתוח סיווג חדש לשירת הים ולחוות הברון, במקומות אלו מתגוררים תושבים המשלמים ארנונה בסיווג תיירות, יקר יותר משמעותית, כשבפועל אין תיירות במתחמים אלו. גרים שם תושבים שחלקם יכולים לקבל הנחות ארנונה בגלל מצבם הסוציואקונומי אך לא זכאים כי הם גרים בנכס שלכאורה הינו תיירות ולא מגורים (זכאות להנחות ארנונה הינה רק לארנונה מגורים ולא מלונאית).
> שכונת חלומות – שינוי סיווג שכונת חלומות לסיווג אזור ב׳ המשמעות היא הוזלת הארנונה בה, לא הגיוני שהארנונה בחלומות והארנונה בשכונת גבעת עדן היא זהה.
> לבטל חיוב על מבואת כניסה לבתים, תקרה ממרפסות פתוחות בקומה מעל, מרתפים (מתחת ל 2 מטר) עליות גג (מתחת ל1.80 שאינה למגורים).
> ביטול חיובי ארנונה על פרגולות – משנת 2019 קבע המחוקק כי בניית פרגולה לא נחשבת המניין השטחים לבניה ועלכן רשויות רבות ביטלו את החיוב על פרגולה והגיע הזמן שגם בזכרון יעקב יחילו שינוי זה.
> הארכת תקופת הגשת בקשות להנחות ארנונה עד יוני 2022 ולא רק עד מרץ 2022 בצעד תקדימי כלל חברי המועצה שנכחו בישיבה הצביעו בעד ההסתייגויות אותן הצגתי בשם האופוזיציה. רק להבהיר – חברי הקואליציה של ראש המועצה הצביעו בניגוד לעמדת ראש המועצה מתנגד אחד היה לי בכל השולחן והוא ראש המועצה מסיבותיו הוא.
בהצבעה הזו קואליציה ואופוזיציה כאחד הראו כי צרכי ודרישות הציבור הועלו על שולחן הדיונים. הצבעה זו שקולה להצבעת אי אמון מלאה בראש המועצה ואני מקווה כי יעשה חשבון נפש עם עצמו ויחזור בו מהתנגדותו.
נכון שאין לשמוח מבעוד מועד, ויש סיכוי שאף אחד מהסעיפים לא יאושר במשרד הפנים (בגלל חוסר יציבות פוליטית) אך לפחות הצלחנו להתוות מדיניות בראיה ארוכת טווח בה נצטרך לפעול באופן מאוד אקטיביסטי מול גורמי ממשלה ולאשר את הסעיפים האלה אותם אנו שואפים לממש.
אנו נמשיך להתוות דרך, להיות קשובים לצרכי הציבור ולהיות הפה שלכם על שולחן דיוני המועצה.

 

 

 

תגובת זיו דשא, ראש המועצה.

בדיחה על חשבון הציבור

הצעותיה של צילה רשף ולא בפעם הראשונה, הן בדיחה על חשבון הציבור, אם לקראת צורכי הבחירות באוקטובר 2023 או חוסר הבנה מוחלט של נהלי השלטון המקומי, מציעה רשף הבטחות חסרות כיסוי שלא ניתן לממש.
צווי ההקפאה משנת 1985 לא מאפשרים (לצערי) לבצע שינוים בצו המיסים מצב המגובה גם בפסיקה המשפטית.
נקודה. זה החוק.

זיו דשא, ראש המועצה

כך התרעתי בפניה ובפני חבריה, כך אמר להם היועץ המשפטי של המועצה. להעביר החלטות כאלו זו זריית חול בעיני הציבור. להעניק אשליות ולשקר ביודעין. עצוב שחברי המליאה בחרו לרקוד לחליל האשליה במקום לומר לציבור את האמת.
גם וועדת ההנחות שמועצה רשאית לתת היא עושה באישור תוך פיקוח הדוק טוב שכך. אם כל ראש רשות היה עושה דין לעצמו היה פה כאוס מוחלט. רשויות עשירות היו נותנות הנחות, החלטות פופוליסטיות היו ממוטטות תקציבי מועצות, הפערים בין עניים ועשירים היו מתרחבים, לחץ תושבים על הנחות היה גורם לכל רשות לקריסה ניהולית.
צילה רשף הוכיחה אתמול בדיוק את זה. אם באמת זה היה בסמכותה המשמעות הייתה עשרות רבות של מיליוני שקלים שהיו פוגעים אנושות ביכולת המועצה לתת שרות בסיסי לתושבים של חינוך, רווחה, תרבות, פינוי אשפה ועוד. טוב שהיא בסך הכל באופוזיציה. כשהייתה סגנית ויכלה לפעול לפי טענתה, היא מילאה פיה מים.
נכון, עמדתי לבד והצבעתי נגד. נגד מניפולציה, נגד אחיזת עיניים. ומה עשו חברי מועצה? התעלמו. למרות דברי היועץ המשפטי למרות דברי הגזבר.
לא דרכי לשקר לציבור או לאחז עיניים אפילו לא ערב בחירות. עמדתי לבד ולא אהסס לעשות זאת בעתיד אל מול כל אלו שעבור כותרת בעיתון, שמאחוריה אין דבר אמת, מוכרים את נשמתם לאשליה משכרת ידועה מראש. 

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

עשרות מלגאים סיימו שנת התנדבות ברחבי מועצת פרדס חנה – כרכור וזכו למלגה בסך 10 אלף ₪

ראש המועצה, הגר פרי יגור: "גאה לעמוד בראש רשות שמקדמת סטודנטים וסטודנטיות מהיישוב ובכך תומכת בדור העתיד בדרכם להשכלה גבוהה, זאת תוך מסלול של התנדבות ועשייה חברתית משמעותית אצלנו בבית. אני מודה לסטודנטים היקרים ולכל השותפים בפרויקט המלגות"

קרא עוד >

חבר מליאת המועצה האזורית חוף הכרמל עתר כנגד המועצה; השופט דחה את עתירתו והוא חויב בתשלום הוצאות

חבר מליאת המועצה האזורית חוף הכרמל, אלחנן שורץ (כרם מהר"ל), עתר לוועדת הבחירות כנגד המועצה, בטענה כי מגזין המועצה – שעסק בזכיית המועצה בפרס החינוך הארצי – הינו תעמולת בחירות אסורה. השופט יצחק כהן דחה את העתירה וקבע: "אין מדובר בתעמולה אסורה. המידע הינו מידע חדשותי לגיטימי"

קרא עוד >