תיירות – מורשת, בילויים וכלכלה מקומית

ביום ראשון 27.3.22 התקיים מפגש זום חודשי עם ראש המועצה מר זיו דשא. הנושא הוקדש הפעם לנושא תיירות במושבה. במפגש נכחו בנוסף לראש הרשות גם סגנו וממלא מקום מר מאיר ואננו שמחזיק בתיק התיירות במושבה, גב' רחל רנגיני, מנהלת עמותת הגדעונים, נציגת ועד תיירנים גב' דגנית אזולאי, תיירנים, בעלי עסקים ותושבים מתעניינים. בנוסף על מפגש זה התקיים לפני שבועיים כנס תיירנים במלון אלמא בו הוצג סיכום הפעילות לשנת 2021 ותוכנית לשנת 2022 וכן המסגרת התקציבית הכוללת לביצוע הפעילות. המפגש עסק במגוון נושאים בתחום התיירות במושבה, תוכניות להמשך, ומענה לנושאים השונים שהוצגו ע"י המשתתפים.

זכרון יעקב המושבה, היא אבן מאבני היסוד של הציונות המתחדשת בארץ ישראל, חוגגת השנה 140 שנה להיווסדה. המורשת ההיסטורית ומיקומה המיוחד מאפשרים לזכרון יעקב להיות מוקד תיירות פנים ותיירות נכנסת. למושבה מגוון אפשרויות לתייר: היסטוריה, אטרקציות, מוזאונים, גלריות, אתרי טבע, ספורט אתגרי, מסעדות, יקבים ועוד.
שיתוף הפעולה בין כל הגורמים הינו בסיס מרכזי להצלחה ולתנופה בתחום התיירות במושבה. כחלק מחיזוק הפעילות התיירותית כל השותפים המועצה, הגדעונים והתיירנים לשל המושבה לוקחים חלק לראשונה, בכנס התיירות הארצי המתקיים בגני התערוכה. במקום תהיה עמדה שתציג את מגוון אפשריות התיור והבילוי בזכרון יעקב לתייר הישראלי ולתיירות חוץ.

גב' רחל רנגיני שמסכמת 10 חודשים בתפקיד מנהלת עמותת גדעונים היא בעלת רזומה עשיר וניסיון רב שנים בתחום, במשך 18 שנים היא ניהלה את עמותת כרמלים, הייתה יועצת תיירות ועוד. מטרת עמותת הגדעונים המתחדשת הוא קידום ופיתוח התיירות בזכרון יעקב כך שתהפוך למוקד משיכה לתיירות פנים ותיירות נכנסת. השנה נפתח מרכז מידע לתיירים בבריכת בנימין שמאויש במשך מרבית שעות היום ע"י מתנדבות שנותנות מענה ומידע לכל תייר בשפות רבות. בימים אלו יוצאת לאור חוברת מיוחדת שמוקדשת לכלל הנושאים שקשורים לתיירות באזור זכרון יעקב עם מידע מלא. לעמותת גדעונים אתר חדש ומודרני שפונה לתיירים גם בשפה האנגלית.
אתר

במהלך שנת 2022 מתוכננת פעילות רציפה במשך כל השנה, פרסום ושיווק באינטרנט, עיתונות ומדיה חברתית. כל חודשיים יהיו תכנים חדשים בתחום, כך בתקופת חג הפסח הנושא העיקרי הוא הטבע (בשיתוף פעולה עם חברה להגנת הטבע) עם סיורים, טיולים ועוד.

בחודשים מאי-יוני נושא האוכל יתפוס את המרכז, ביולי-אוגוסט יחזור הפסטיבל "לה סטרדה" והפעילות תעבור לשעות ערב הקרירות יותר, יתווספו הצגות ומופעים מרהיבים, ספטמבר-אוקטובר יוקדשו לנושא יין ויקבים וכך הלאה.

דגנית אזולאי, נציגת ועד תיירנים, בעלים של מסעדת "אדמה" שחוגגת 13 שנה להיווסדה: "בתקופה אחרונה אנחנו רואים התעוררות משמעותית של תיירות, מגיעות הרבה קבוצות של מקומות עבודה מכל הארץ. זכרון היא בהחלט על המפה. מגיעות גם הרבה מאוד משפחות כי יש לנו מה להציע, הרבה מקומות בילוי ויש יותר מודעות למה יש לעשות בזכרון. זה שמרכז המבקרים מיואש רוב שעות היום – זה עוזר משמעותית. אני מקווה שבשנה הזאת נרגיש התעוררות נוספת הודות לתקציב שאושר, כאשר בו הופיע סעיף "תיירות" שלא היה במשך שנים רבות. יש תקווה אמיתית. תיירות – זה אזור התעשיה של זכרון".

במפגש ניתנו תשובות ענייניות לכל שאלות התושבים. כל התושבים שהנושא מעניין אותם והם פספסו את האירוע יכולים לצפות בהקלטה שמפורסמת בעמוד הפייסבוק של מועצה מקומית זכרון יעקב.
בחודש הבא במסגרת מיזם "ראש המועצה מארח" נתכנס כולנו למפגש חדש שיוקדש כולו לנושא חדש ולא פחות חשוב. עקבו אחרי הפרסומים בעיתונות וברשתות.

מתוך אתר https://www.visit-zichronyaakov.co.il/
מתוך אתר https://www.visit-zichronyaakov.co.il/

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

עשרות מלגאים סיימו שנת התנדבות ברחבי מועצת פרדס חנה – כרכור וזכו למלגה בסך 10 אלף ₪

ראש המועצה, הגר פרי יגור: "גאה לעמוד בראש רשות שמקדמת סטודנטים וסטודנטיות מהיישוב ובכך תומכת בדור העתיד בדרכם להשכלה גבוהה, זאת תוך מסלול של התנדבות ועשייה חברתית משמעותית אצלנו בבית. אני מודה לסטודנטים היקרים ולכל השותפים בפרויקט המלגות"

קרא עוד >

חבר מליאת המועצה האזורית חוף הכרמל עתר כנגד המועצה; השופט דחה את עתירתו והוא חויב בתשלום הוצאות

חבר מליאת המועצה האזורית חוף הכרמל, אלחנן שורץ (כרם מהר"ל), עתר לוועדת הבחירות כנגד המועצה, בטענה כי מגזין המועצה – שעסק בזכיית המועצה בפרס החינוך הארצי – הינו תעמולת בחירות אסורה. השופט יצחק כהן דחה את העתירה וקבע: "אין מדובר בתעמולה אסורה. המידע הינו מידע חדשותי לגיטימי"

קרא עוד >