בנימינה-גבעת עדה: ימים של קולנוע 6 יוצא לדרך

"ימים של קולנוע" – פסטיבל הסרטים הדוקומנטריים של המושבות בנימינה וגבעת עדה שהפך למסורת ייצא לדרך ב 12-14 ביולי.

מנכ"לית המועצה המקומית בנימינה גבעת עדה, ניצן גרמן מחנאי: "אנו גאים ושמחים להציג השנה בפסטיבל סרטים שבמרכזם עומדות נשים, סרטים שיצרו נשים וסרטים שהם גאווה מקומית".

עם חזרת עולם פסטיבלי הקולנוע לשגרה של אחרי קורונה- חוזר גם "ימים של קולנוע" בפעם השישית. "ימים של קולנוע" מביא לתושבי בנימינה, גבעת עדה, תושבי בקעת הנדיב ושוחרי קולנוע דוקומנטרי בכל הארץ, את היצירה הדוקומנטרית הכי משמעותית שנוצרה בישראל והכל ללא עלות.

במשך שלושה ימים יוכל הקהל ליהנות מקולנוע דוקומנטרי בבית התרבות המקומי, בבתים ובחצרות של תושבים וגם באמפי דשא בבנימינה, כשבכל ערב יוקרן סרט ולאחריו הופעה חיה. ברוב ההקרנות היוצרים יגיעו למפגש עם הקהל מיד לאחר ההקרנה לשיח על הסרט.

השנה מתמקד הפסטיבל ביצירה נשית. את תוכניית הפסטיבל מרכיבים סרטים דוקומנטריים שהיוצרות שלהם הן נשים או סרטים דוקומנטריים שבמרכזן עומדות נשים.

רבקה מיכאלי, גולדה, מיכל בת אדם, ענת גוב, שושנה דמארי, אהובה עוזרי, ענת קם הן רק חלק מהדמויות הנשיות שבמרכז סרטי הפסטיבל.

סרטי הפסטיבל הן של היוצרות המובילות בישראל בתחום הדוקומנטרי: תמר ענתי טל, נטעלי בראון, ציפי ביידר, שיר נוימן, מכיל ויץ ואורית רונאל.

מסע חיפוש מרתק ב"גוטמן" של איתן וצלר ואילנה טבלוב בן עזרי, הסרט האמיץ "כתמים" של עדינה נוגה כתריאל ו"מרפסת" סרטו החושפני של אלעד דוידוביץ שיקוביץ בן גבעת עדה.

פסטיבל הסרטים ימים של קולנוע
צילומים: דוברות המועצה

כל אחד מימי הפסטיבל יסתיים בהקרנה של סרט ולאחריו הופעה חיה. ביום שלישי, היום הראשון של הפסטיבל, לאחר הקרנת הסרט עטור הפרסים "פרינסס שואו" תופיע זמרת הנשמה לאה שבת בהופעה חיה עם כל השירים הכי יפים שלה.

ביום רביעי לאחר הקרנת הסרט "המלכה שושנה" של קובי פרג' ומוריס בן מיור, יתקיים מופע מחווה לשושנה דמארי עם נאווה מדינה שתשיר את כל השירים האהובים של המלכה שושנה.

ביום חמישי מנחת טלוויזיה, השחקנית, הזמרת והקומיקאית רבקה מיכאלי תבוא לפגוש את הקהל מיד אחרי הסרט הדוקומנטרי שעשתה עליה תמר ענתי טל "רבקה מיכאלי: מה קורה לי בזמן האחרון?", לאחר המפגש עם הקהל רבקל'ה תופיע במופע קצר ובו מספר שירים בליווי המוזיקאי חיים אסנר.

פסטיבל הסרטים ימים של קולנוע
צילומים: דוברות המועצה

הפסטיבל מתקיים בתמיכת המועצה המקומית בנימינה גבעת עדה ומשרד התרבות והספורט וכל ההקרנות בו בכניסה חופשית. מספר המקומות בכל אירוע מוגבל. ההשתתפות באירועי הפסטיבל מותנית בהרשמה מראש באתר מתנ"ס בנימינה גבעת עדה.

מנכ"לית המועצה, ניצן גרמן מחנאי הוסיפה: "פסטיבל הקולנוע הפך למסורת תרבותית שאליה נוהרים מכל רחבי הארץ. פסטיבל שמספק עבור חובבי הקולנוע תוכן איכותי, מקצועי ומגוון ברמה גבוהה ביותר"

פסטיבל הסרטים ימים של קולנוע
צילומים: דוברות המועצה

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

זכרון יעקב: אלון ירון ואיתמר חייט – זוכי תחרות 'הנואם הצעיר' מטעם 'רוטרי'

מועדון 'רוטרי' זכרון-יעקב, המשיך במסורת ארוכת השנים וקיים את תחרות 'הנואם הצעיר', בסיומו זכו שני תלמידים, אשר ישתתפו בתחרות מטעם 'רוטרי' במסגרת האשכולות, ובהן חדרה, קיסריה, יקנעם, פרדס-חנה ונתניה.

קרא עוד >