חוף הכרמל: תרבות מקומית-חגיגת סוכות בכפר האמנים עין הוד

בכפר האמנים עין הוד החלו חגיגות ה 70 ליישוב, והשמחה רבה. במסגרת החגיגות הוזמנו תושבות ותושבי חוף הכרמל לקחת חלק באירועי תרבות, תערוכות ועוד. בחול המועד סוכות יתקיים פסטיבל "הוד דוקס" לקולנוע דוקומנטרי בו יוקרנו סרטים עטורי פרסים

כפר האמנים עין הוד יחגוג השנה 70 שנים להיווסדו, אשר יצויינו בשורה של אירועי תרבות וקהילה שיתקיימו ביישוב. במסגרת שיתוף פעולה עם המועצה האזורית, הזמינו חברות וחברי הכפר את תושבי המועצה האזורית לקחת חלק בפעילויות השונות ולהנות ממופעים מגוונים: רק לפני כשבועיים הזמינה האמנית והבדרנית רולנדה שגרן, תושבת עין הוד, את כל תושבות ותושבי המועצה להנות בחינם מהופעת הבכורה של מופע הבידור החדש שלה. כעת, הם הגעתו של חג הסוכות, מוזמנים תושבי המועצה להגיע ולהשתתף בפסטיבל "הוד דוקס" הראשון – פסטיבל מקומי לקולנוע דוקומנטרי.

גם יוצרות ויוצרי קולנוע מקומיים הוזמנו לשלוח את סרטיהם על מנת להציגם בפסטיבל, לצד סרטים ידועים ומעוטרים שיוקרנו בו: הסרט "העיר האחרת", בבימויה של ליבי קסל, מביא את סיפורם של 5 אמניות ואמנים צעירים, שעוברים להתגורר יחד בבניין בעיר התחתית בחיפה. החברות ביניהם ניצתת ברגע וכשצבי מסולק מהבניין כיוון שלא עמד בתשלומי שכר הדירה הם מחליטים לשכור ביחד חלל בקומת הרחוב שחציו יהיה בית לצבי וחציו – גלריה לאמנות ובר.

העשייה המשותפת משגשגת וקולם נשמע למרחוק, אבל סדקים מתחילים להיבקע, הגלריה נסגרת והם מתפזרים לדרכם. לאורך 12 שנים עוקבת ליבי אחר מסעותיהם להגשמת חלומותיהם, המתנגשים בעוצמה עם המציאות – שמזמנת קשיי פרנסה, מאניה דיפרסיה ואלכוהוליזם – וחושפת באינטימיות ובאהבה את סיפור התבגרותם של החמישה.

סרט נוסף שיוקרן במסגרת הפסטיבל הוא "1341 פריימים מהמצלמה של מיכה בר-עם", בבימויו של רן טל. סרט על צילום ועל צלם של מלחמות, העוסק בצלקות שמותירה ההיסטוריה לא רק בקורבנות שלה, אלא גם במתעדים שלה. מיכה בר-עם, מבכירי צלמי ישראל, הקדיש חמישים שנות צילום לתיעוד הפרויקט הישראלי.

כיום, כשהוא כבר בן למעלה מתשעים, הוא מביט אחורה על חייו ועל הדימויים שאסף ומנסה להבין בשביל מה ובשביל מי כל זה. במשך שנה וחצי איפשר בר-עם לבמאי רן טל (ילדי השמש, גן עדן, המוזיאון), כניסה חופשית לארכיון הצילומים העצום שלו שנמצא במרתף ביתו. טל בחר 1341 פריימים, מהם הרכיב את הסרט.

צילום-דוקומנטרי-אילוסטרציה

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

זכרון יעקב: אלון ירון ואיתמר חייט – זוכי תחרות 'הנואם הצעיר' מטעם 'רוטרי'

מועדון 'רוטרי' זכרון-יעקב, המשיך במסורת ארוכת השנים וקיים את תחרות 'הנואם הצעיר', בסיומו זכו שני תלמידים, אשר ישתתפו בתחרות מטעם 'רוטרי' במסגרת האשכולות, ובהן חדרה, קיסריה, יקנעם, פרדס-חנה ונתניה.

קרא עוד >