דייט עם עמיתה אור – פיית הפילאטיס

כבר תקופה שאני שומעת מחברות על סטודיו ״עדנה״ בנווה הברון בזכרון יעקב, על פיית הפילאטיס עמיתה אור והקסמים שהיא עושה בשיעורי פילאטיס ועל התוצאות בגופן שהתחטב והתגמש.
השבוע זה סופסוף קרה. הגעתי לשיעור. הסטודיו אינטימי ומזמין, ארבעה מכשירי פילאטיס, המקום מעוצב בטוב טעם ומאובזר במכשירי פילאטיס משובחים מהמתקדמים ביותר.
עמיתה כמו פייה טובה ליוותה אותי צעד צעד באימון, בין מתיחה למתיחה הדריכה בתרגילים מגוונים, אווירה נינוחה, פה ושם צחקוקים ממש הרגיש שיעור פרטי.
בתום השיעור שעבר ביעף חשתי בתוצאות מיידיות, גופי התגמש והתאזן והרגיש שהיציבה שלי השתפרה והזדקפה, שהשרירים התחזקו והתארכו, שגופי קיבל את הטיפול הראוי לו, ויצאתי עם אנרגיות חדשות בהרגשה טובה שהתלוותה לאורך כל היום.

עבור עמיתה, פילאטיס היא דרך חיים, בנוסף להדרכת פילאטיס עמיתה פותחת בקרוב קורס להכשרת מורות לפילאטיס. הקורס יכלול 20 מפגשים ויפתח
ב-1.1.23 בימי ראשון בין השעות 09:30 ל-13:30.

את הדוגמא היא קיבלה מבת זוגו של אביה דליה מנטבר כוהנת הפילאטיס בישראל. במשך ארבעה עשורים שוקדת על הפצת הפילאטיס ובזכותה רבבות נשים וגברים בארץ גילו את השיטה ונהנים מגוף חזק, חטוב וגמיש ומתחושה מעולה. אין כמו שיעור בסטודיו של עמיתה.

אחרי השיעור איתה הרגשתי שסופסוף מצאתי את המקום האינטימי שלי, סטודיו שאקבל יחס אישי והדרכה של שיעור פרטי. הרגשתי סקרנות להכיר מקרוב את עמיתה פיית הפילאטיס. הנה הדייט איתה!

הציגי את עצמך

קוראים לי עמיתה אור אורן. התחתנתי עם יאיר לפני פחות מ-3 חודשים ואנחנו גרים בזכרון יעקב בבית ממש מיוחד שאנחנו אוהבים.

ממתי את בתחום?

אני בתחום התנועה כל חיי. כבר בגיל 4 התחלתי לרקוד, זה תמיד היה חלק משמעותית בחיי, ואני שמחה שעכשיו זה גם תחום העיסוק שלי.
אני מורה לפילאטיס מזרן ומכשירים כ 8 שנים ובדרך הוכשרתי גם כמטפלת ביוגה והעברתי תרגולים אצלי בבית וכן כמדריכת גארודה שזה תרגול שמשלב יוגה, פילאטיס, מחול וטאי צ׳י. בשיעורים אני נותנת מכל העולמות ומלמדת בצורה מעמיקה ומקיפה כמה שניתן.
את ״עדנה״ – בוטיק לפילאטיס מכשירים פתחתי בזכרון יעקב לפני שנה וחצי וזאת פשוט חוויה מדהימה לראות איך מי שמגיעה מתפתחת ומרגישה טוב יותר בתוך הגוף והתנועה שלה.

זיכרון מהפעם הראשונה שאת מתרגלת פילאטיס, מי חשף אותך לזה?

אני חושבת שהזיכרון הראשון שלי הוא בכלל מפילאטיס מזרן. היה לאמא שלי מנוי בהולמס פלייס והייתי הולכת איתה לפעמים בתור נערה. אהבתי את החוויה של ללכת עם אמא שלי למקום בו היא מתאמנת ולהיות יחד איתה בחוויה הזאת. גם עכשיו כשמגיעות אליי לסטודיו זוגות של אימהות ובנות, חברות שבאות יחד, ואפילו זוגות, מבחינתי זה פשוט תענוג לאפשר להם את הזמן הזה יחד שהוא מעבר לשגרת היומיום ונותן ממש נקודת חיבור ביחסים.

מה יתרונות הפילאטיס? כמה פעמים בשבוע מומלץ לתרגל?

פילאטיס היא שיטת תרגול מדהימה שמחזקת את הגוף מבפנים כך שהוא מסוגל לשאת אותנו בכבוד ובאופן שנהיה זקופות, גמישות, חטובות ומלאות בחיות פנימית. השיטה משלבת בתוכה עקרונות שקשורים ביציבות, שליטה ונשימה שמאפשרת להשיג שליטה מלאה בגוף.
האמת שזה ממכר…אחרי שמתחילות כבר ממש אפשר להרגיש שהגוף מבקש את זה וזה מאוד חסר כשלא עושות.
הרבה פעמים אני שומעת ממתאמנות שזה האימון שהן הכי אוהבות, שאף פעם לא אהבו ספורט ולזה הן ממש מכורות או שהן מרגישות שכאבים שהיו להן נעלמו ושהן הרבה יותר זקופות ומוחזקות.
יש לאימון הזה ממש פוטנציאל לפתוח את הגוף ולאפשר טווח תנועה טוב יותר, ואני משתדלת לשלב בשיעורים כמה שיותר סוגי תנועות ותרגולים בצורה כזאת שיצרו הרמוניה בגוף.
היתרון של פילאטיס מכשירים קשור בתמיכה שהמיטה מאפשרת, בהדדיות שבין ההתנגדות להתארכות שמתקיימת בכל תנועה ובשליטה הגופנית המושגת דרך המכשיר עצמו. כשיש במה להיתמך, יש לאן לצמוח.
פעמיים בשבוע זה אידיאלי וממש מאפשר תהליך עומק אבל גם עם מתאמנות שמגיעות פעם בשבוע אני רואה התקדמות מרגשת.

ספרי על "עדנה" מתי נפתח? מדוע קראת לסטודיו "עדנה"?

את ״עדנה״ פתחתי לפני שנה וחצי. אחרי שנים ארוכות שהדרכתי במכוני פילאטיס גדולים בתל אביב, הבנתי שאני רוצה להקים מקום אינטימי, ייחודי משלי, שאוכל להביא את שיטת האימון והקול שלי לידי ביטוי. כשראיתי את המקום מוצע להשכרה, החלטתי שאתחיל לרחרח, אבדוק כמה עולה, ומה נדרש ממני כמו איך מביאים מיטות ומה לגבי שיפוץ ומפה לשם זה היה ממש כמו גלגל שהתגלגל מעצמו…הרגשתי שאני מקבלת סיוע גדול מלמעלה לעשות את זה.
קראתי לסטודיו "עדנה" על שם אמא שלי היקרה שנפטרה לפני כמעט 11 שנים מהמחלה הידועה. הייתי מחוברת אליה מאוד וזאת הייתה דרך שלי להנכיח אותה במציאות.

הייתי רק בת 18 כשהיא נפטרה אבל איפה שהוא בנערותי היא אמרה לי ״את הולכת לעשות בחיים משהו שקשור לתנועה ולגוף״ ואני בדיוק באותה תקופה הפסקתי לרקוד וצחקתי ואמרתי לה שזה לא יקרה, שאני לא נמצאת בשום להקה מקצועית ושזה לא משהו שפתאום יחזור. היא הנהנה בבטחון ואמרה שזה מה שאעשה. היה לה קטע כזה לחזות את מה שיקרה באיזה חיבור פשוט כזה לאמת של הבריאה.

אחרי שפתחתי את הסטודיו נזכרתי בשיחה הזאת שלנו וזה היה ממש מרגש כי באמת בשנים האחרונות אני הולכת וצוללת לתוך העולם של תרגול הגוף והתנועה ומרגישה שזה לגמרי הבית שלי.
מה שמיוחד בסטודיו זה היחס האישי שכל מתאמנת מקבלת וההתאמה לצרכים שלה. אני ממש מבינה איך הגוף שלהן נע ומה הן צריכות לחזק או לשחרר ומשתדלת להביא אותן למקום מאוזן יותר בתוכן שעונה על הצרכים שלהן ומוציא אותן מהאימון בהרגשה טובה שהולכת איתן.

את משיקה בית ספר להדרכת מדריכות לפילאטיס, שתפי

ואוו. כן. כבר הרבה זמן שאני רוצה לפתוח קורס להכשרת מורות לפילאטיס מכשירים. חיכיתי שנתיים בענווה מהרגע שזה עלה לי לראש לרגע הנכון והמדויק לעשות את זה. בקורס אני מתכוונת ללמד את התרגילים הקלאסיים שחייבים להיות מלומדים בכל קורס אבל אני גם מביאה הרבה תרגילים מהרמות המתקדמות שאספתי במשך הדרך, הרחבות מהיוגה שהיא שיטת תרגול עתיקה מאוד ומהגארודה וכן מעולמות תנועה אחרים. בנוסף אתן בקורס התייחסות רצינית מאוד לפציעות ספורט, עבודה עם נשים סביב היריון ולידה, עבודה עם נשים בכלל ואנטומיה יישומית שזה תענוג גדול.
חוץ מזה שיהיה לימוד ותרגול של איך בונים מערך שיעור זורם ומוצלח, מטודיקה של הדרכה, יחסי אנוש באינטרקציה של שיעור ועוד העשרות ממורות שיגיעו וילמדו נשימה ומגע.
אני ממש מתרגשת לקראתו ובהרבה יראה מלהעביר את כל הידע הזה אבל מרגישה שאני כבר חייבת ללמד אחרות את המקצוע.

מה החלומות המקצועיים שלך?

לשמחתי אני חיה את החלום שלי כבר וכמובן ממשיכה לחלום ולהתפלל להצלחה במעשה ידיי. האמת שזה מצחיק, כי המון פעמים אני חולמת בלילה על שיעורים ולפעמים ממש מתעוררת תוך כדי שאני מדמיינת שאני מדריכה. אז זה ממש הלכה למעשה חיה את החלום (צוחקת). כרגע אני מתמקדת בפיתוח הקורסים להכשרת מורות, ובעתיד אני ארצה להתפתח ולהתרחב, גם לשיעורי יוגה וריקוד, וכל מה שקשור בתנועה שמיטיבה עם הגוף והנשמה.

דליה מנטבר

לעולם של הפילאטיס מכשירים נכנסתי בעזרת דליה מנטבר, שהיא מהחלוצות שהביאו את פילאטיס המכשירים בארץ. דליה היא בת זוג של אבא שלי והיו לנו הרבה שיחות משותפות. באחד הימים אחרי שהשתחררתי מהצבא ישבנו היא ואני לארוחת צהריים יחד בתל אביב והיא הציעה לי לעשות את הקורס להכשרת מורות בבית הספר שבניהולה. היא חשבה שזה ממש יתאים לי וסיפרה כמה המקצוע הזה מדהים ורווחי. כשנפתח הקורס, הייתי בכלל בטיול במזרח והחלטתי לחזור כדי להצטרף, מה שהתברר בעתיד כהחלטה ממש טובה. בסיום הקורס דליה איפשרה לי להתחיל ללמד אצלה ולימדתי בשלושת המכונים שהיו בבעלותה בתל אביב ובמקומות נוספים. אני מאוד מעריכה אותה ומודה לה על הדלת שפתחה עבורי ועל האפשרות למקצוע שהעניקה לי.

 

שתפי כיצד את שומרת על גופך וטיפים שלך למראה בריא מנצח

אני בעיקר מתרגלת פילאטיס מכשירים ויוגה, אוהבת מאוד לרקוד ומרגישה ששם אני ממש פוגשת את עצמי ומתרפאה מהעומסים שהצטברו.
האמת שאני עוברת דרך מאוד מסועפת עם מה שקשור למראה ולגוף. בשנים האחרונות אני מבינה שמראה בריא מנצח מגיע מתחושה פנימית טובה.
אם יש מרכז גוף חזק והכל אסוף וגמיש, האנרגיה יכולה לזרום בחופשיות והתחושה היא פשוט טובה.
כמובן שאם גם אוכלים דברים שנעימים לגוף זה רק משפר אבל אני מבינה יותר ויותר שכמה שיש לי יותר שליטה בגוף שלי ככה אני מסוגלת להחזיק את עצמי בטוחה ביופי שלי בלי קשר לכמה סנטימטר יותר או פחות יש סביבי.

משהו נוסף שלא יודעים עלייך שתרצי לשתף

יש לי תואר בפסיכולוגיה וסוציולוגיה ואני בוגרת לימודי גניקוסופיה שזה חכמת האישה השלמה. הלימודים קשורים לליווי נשים בכל מעגלי החיים ואני מרגישה שאני מביאה מהחכמה הזאת גם לסטודיו. בתחילת כל שיעור אני שואלת כל אחת איך היא מרגישה ועם מה היא באה היום מתוך הבנה ברורה שכנשים אנחנו משתנות כל הזמן ומושפעות מהשינויים האלה. אם מישהי נמצאת כרגע בווסת או חווה גלי חום או אפילו פשוט בתקופה כזו בחודש שהיא עם יותר או פחות אנרגיה, אלו דברים שאני רוצה לדעת להתייחס אליהם באימון שלה.

בראייה שלי אין עניין לקרוע את הגוף ולהתאמן חזק בכל מחיר. התוצאות הכי טובות מגיעות מתוך מקום של הקשבה וחיבור לגוף, מקום שיש בו שילוב בין התחזקות להרפייה ושחרור יביא את ההכי טוב עבורך.

 


שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

דייט עם אורלי אלקלעי – בקדמת התקשורת הישראלית

עיתונאית מוכשרת, אמיצה ופורצת דרך המסקרת במסגרת תאגיד השידור הציבורי ככתבת המשטרה והפלילים. ככתבת חשפה את פרשת פרשות מפורסמות וסיקרה בין היתר את אירועים מכוננים. בשנת 2004 זכתה בפרס רשות השידור על שם אילן רועה. שנים שאני עוקבת בהתפעלות ובסקרנות אחרי עשייתה פורצת הדרך של אורלי שמסקרת מגוב האריות באומץ, קור רוח את האירועים הכי הקשים במדינה, ממה היא קורצה?
קבלו את הדייט המרתק

קרא עוד >

כי האדם הוא השדה – דייט עם אריה זיתוני

אריה זיתוני ראש מועצת בנימינה לשעבר, איש ציבור עתיר זכויות וזה שעשה מתיחת פנים למושבה המנומנמת, הקים שכונות, גנים ואת בית ספר אמירים, חתום על פרויקטים רבים לטובת החינוך והספורט ועוד עשייה מבורכת.

קרא עוד >

ציור החיים – מיכל כהן אלדן בדייט עם יצחק פרנברג

יצחק פרנברג מוכר כשף והבעלים של בית קפה iz Cafe ומהיום גם כצייר. הוא נשוי לליאת ואבא מסור לשלושה ילדים : עדן, נהוראי וניתאי, מתגורר בזכרון יעקב.
סטורי טלר כריזמתי בדיוק כמו הצילחות המרהיב שלו, הוא מגיש את סיפור חייו, מתובל במילים בצרפתית עם קורטוב של מבטא שנותר ובעיקר ניכרת התחושה של סיפוק וגאווה ונוסטלגיה מעיר האורות שהעניקה לו את המישלן הוירטואלי – הילד משכונת רמת צבי ועד השף והצייר המוכשר.

קרא עוד >

דייט עם רז שמואלי – הישראלית היפה

רז שמואלי, בת 31 גרה היום בתל אביב, זמרת יוצרת. את תחילת דרכה המוזיקלית החלה בצבא בחיל החינוך לצידן של רוני דלומי ומשי קליינשטיין. לאחר שהשתחררה רז ביקשה להשתמש בפלטפורמת הטלוויזיה כדי להגיע לחשיפה, השתתפה בעונה הראשונה של The Voice ואף העפילה לגמר בתור המתמודדת המובילה בנבחרתו של אביב גפן והפסידה את הבכורה לקטלין רייטר.

קרא עוד >