אושר תקציב רשות ניקוז ונחלים כרמל לשנת 2023

10 מיליון ש"ח יושקעו בפרויקטים לפיתוח, שיקום ותחזוקה שוטפת של אגני ניקוז ונחלים.

רשות ניקוז ונחלים כרמל מתחדשת. בחודשים האחרונים מובילים יו"ר הרשות אריה שרון והמנכ"ל אייל שני שינוי משמעותי בכל הנוגע לתכנון, גיוס תקציבים וביצוע פרויקטים לפיתוח ושיקום אגני ניקוז ונחלים ובתוכניות להשבת הנחלים לקהילה.

מועצת הרשות אישרה השבוע את תקציב הרשות, מנתוני התקציב עולה כי 10 מיליון ש"ח, מתוך סך התקציב העומד על 12.4 מיליון ש"ח, מיועדים לפרויקטים לפיתוח, שיקום ותחזוקה שוטפת של אגני ניקוז ונחלים. השקעה זו מדגישה את מגמת השינוי והתנופה ברשות.

התקצוב לפרויקטים גויס ,ברובו, מקולות קוראים שהוגשו על ידי אנשי רשות הניקוז למשרדי ממשלה ורשויות נוספות. מנכ"ל הרשות שני הציג השבוע למליאה כ-15 פרויקטים בהיקפים שונים במסגרת תוכנית מקיפה לשנים הקרובות. בראשית הדרך יצאו הפרויקטים לתכנון מעמיק ובהמשך לביצוע.
ברשות ניקוז ונחלים כרמל חברות 15 רשויות מקומיות בהן חוף הכרמל, חלקים מהעיר חיפה , פרדיס, דליית אל כרמל, מגידו, אלונה, אור עקיבא זכרון יעקב ועוד. בשטחה מתגוררים כ-300 אלף תושבים ושטחה משתרע על 528,303 דונם.

יו"ר הרשות אריה שרון ציין כי הערך המרכזי בפעילות הרשות הוא שמירה על חיי אדם בדמות מניעת הצפות והסדרת מפגעים באגני ניקוז. במקביל תקיים הרשות פעילות קהילתית והסדרת נחלים לטובת בילוי ותיירות לתושבי המרחב ולכלל תושבי ישראל.
שרון," התקציב לשנת 2022 משקף את מגמת ההתחדשות והפיתוח של הרשות תוך הקפדה על ערכיה המרכזיים. יחד עם מועצת האיגוד והתושבים נשיב את הנחלים לקהילה."

אריה שרון. צילום: רשות ניקוז ונחלים כרמל

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...