פלילי אזורי

ארנון גלעדי

אושר הסדר-הטיעון של ארנון גלעד
שופטת בית-המשפט המחוזי דנה מרשק-מרום, אישרה את הסדר-הטיעון שהושג בין הפרקליטות לבין ארנון גלעדי, מי שכיהן בין היתר, כמשנה לראש עיריית ת"א ובשורה של תפקידים נוספים, ובהם יושב ראש הוועדה לתכנון ובנייה השומרון בזכרון-יעקב, וקבעה כי מדובר בהסדר-טיעון מאוזן.
אישור הסדר-הטיעון בבית-המשפט, ישלח את ארנון גלעד, למאסר בפועל של 8 חודשים, לקנס של 35 אש"ח ולהתפטרות מכל תפקידיו הציבוריים, ובהמשך יביא לכך, שהאיש אשר נחשב בזמנו 'כל יכול' ומקושר היטב לליכוד, ישמש אחד מעדי-התביעה נגד ח"כ דוד ביטן, נגדו יש כיום 10 אישומים בפרשות שונות. כפי שפרסמנו בשבוע שעבר, הודה ארנון גלעד, במסגרת הסדר-טיעון, בעבירות של מרמה והפרת-אמונים, לאחר שנמצא מעורב ב'פרשת ביטן' והואשם כי בין השאר, קיבל 30 אש"ח משלושה יזמים בזיקה לתפקידו בעיריית ת"א.
ארנון גלעד, אשר שימש כאמור גם יו"ר הוועדה בזכרון-יעקב, נעצר בזמנו לחקירה, כאשר חוקרי המשטרה פשטו על משרדי הוועדה במושבה, ונטלו עמהם מחשבים, מסמכים וראיות נוספות, שהביאו להמשך מעצרו, לתדהמת עובדי הוועדה המקומית.
לא ברור עדיין מתי יתחיל גלעד לרצות את מאסרו, ומתי תושמע עדותו נגד ח"כ דוד ביטן.

איים על בת-זוגו ועל שכנותיו
כתב-אישום הוגש נגד תושב פרדס-חנה/כרכור בן-41 , בגין איומים קשים ותקיפה של בת זוגו ושכנותיה.
על-פי כתב-האישום, התגורר הנאשם בבניין סמוך לבית-הספר החקלאי פרדס-חנה, עם שלוש שכנות, שאחת מהן נודעה כבת-זוגו. באחד המקרים, הגיע לדירתה וכאשר פתחה בפניו את הדלת, התנפל עליה ואיים כי יהרוג את שכנתה ויפצע גם אותה, בטענה כי היא שונאת אותו…
הנאשם תקף את בת-זוגו, אולם היא הצליחה להרגיע אותו ולהשתחרר ממנו, אלא שכעבור זמן קצר, שב לתקוף אותה והמשיך לאיים כי יהרוג את שתי השכנות שבבניין.
האיש נעצר וממתין לדיון במשפטו, לאחר שהוגש כאמור כתב-האישום נגדו.

שוחררו העצורים בשתי פרשיות אלימות מסוכנות
תושב אור-עקיבא בן-38 , נעצר בחשד שהניח מטען-חבלה מתחת לכלי-רכב בשכונת-היובל בעיר בחודש דצמבר, המטען נוטרל על-ידי חבלני המשטרה ואיש לא נפגע.
החקירה הובילה למסקנה כי מדובר בניסיון ל'חיסול חשבונות' על רקע חוב-כספי, אולם החשוד שוחרר בינתיים ממעצרו.
עצור נוסף, תושב אור-עקיבא בן-22, שוחרר אף הוא לאחר מעצר של יום אחד בלבד, בחשד למעורבות בהשלכת רימון-הלם לעבר בית בחדרה. בחקירתו הכחיש את המיוחס לו וטען כי בעת האירוע, נמצא בכלל בקניון בבנימינה וגם הוא שוחרר כאמור ממעצרו, כך שבשני התיקים האלה, אין עדיין התקדמות בחקירות.

4 מכוניות נשרפו באור-עקיבא
ארבע מכוניות הועלו באש, בלילה שבין יום ראשון ליום שני, ברחוב-הברוש בשכונת 'אורות' באור-עקיבא. צוותי כיבוי שהוזעקו למקום, הצליחו לכבות את האש שפרצה, אולם לתושבים נדרש זמן רב להירגע מהבהלה שאחזה בהם נוכח הפיצוצים והאזעקות שנשמעו עקב הדליקות, בעוד המשטרה החלה בחקירת ההצתה, שהסתיימה ללא נפגעים בנפש.

יום-מעצר לנהג תחת סמים
תושב פרדס-חנה/כרכור בן-25 , נעצר בשכונת-גאולה במושבה, לאחר שעורר חשדם של שוטרים. בחיפוש ברכבו, התגלתה כמות מסחרית של סמים והוא עצמו נהג תחת השפעת סמים שנטל.
השופטת יפעת אונגר-ביטון, ביקשה מהמשטרה לזרז את חקירתו וכלאה אותו למעצר של יום אחד בלבד…

ניסו לגנוב טרקטור מהעירייה
בן-28 תושב מרכז הארץ וצעיר נוסף, נראו על-ידי פקחים של עיריית חדרה בנסיבות חשודות במתחם העירייה והזעיקו את המשטרה.
עד מהרה התברר כי בכוונת השניים, הייתה לגנוב מהמתחם העירוני טרקטור, וכאשר הגיעו השוטרים למקום, ניסו החשודים להימלט מהמתחם, אולם אחד מהם נלכד לאחר מרדף קצר ונעצר, ואילו השני הצליח לברוח וטרם נלכד.

הפר צו-הרחקה
צעיר בן-22 מטבריה, שנעצר לפני כארבעה חודשים, לאחר שהפר צו-הרחקה מחדרה, אחרי שתקף מספר פעמים את בת-זוגו וגרם לה חבלות חמורות, נעצר שוב, בחשד כי הפר פעם נוספת את התנאים המגבילים שהוטלו עליו ואת צו-ההרחקה, כאשר חזר לחדרה ויצר קשר עם המתלוננת.
החשוד טען להגנתו כי, חזר לחדרה נוכח בקשתה של בת-הזוג אותה תקף בעבר, והוא נעצר למשך ארבעה ימים.

תושב חדרה החזיק כמות מסחרית של קנאביס
כתב-אישום נגד תושב חדרה בן-21, הוגש בגין אחזקת כמות גדולה של קנאביס שלא לצריכה עצמית. יחד עמו נעצר עוד צעיר, המוכר היטב למשטרה ושניהם חשודים גם בסחר בסמים.
השניים נסעו במכונית מסוג 'רנו' בדרך-הנדיב בפרדס-חנה, וכאשר נעצרו על-ידי המשטרה, התגלו בתא-המטען שלהם 5 ק"ג קנאביס! החשוד המרכזי, טען להגנתו כי מצא את הסמים 'על חוף-הים בחדרה', ואילו שותפו לתיק שוחרר בתנאים מגבילים על-ידי השופטת יפעת אונגר-ביטון, בשל חוסר בראיות מספיקות הקושרות אותו לאירוע.

נאסר בגלל הכפשת שופטים ברשת
14 חודשי מאסר-בפועל, נגזרו על נאשם שגידף והכפיש שופטי בית-המשפט לענייני משפחה, ב'פוסטים' שפרסם ברשתות-החברתיות ובעיקר ב'פייסבוק'. בפרסומיו של הנאשם, כינה בין היתר את אחד השופטים בכינויי גנאי חריפים, ובהם 'סדיסט ומושחת, חולה נפש וחלאת אדם'. הוא הורשע באשמת זילות בית-המשפט, וכל זאת על רקע היותו בהליכי גירושין מאשתו ומאבק שהוא מנהל נגדה בנושא משמורת.
הנאשם הורשע גם בפרסום הקלטות ופרוטוקולים, מתוך דיונים שנערכו בבית-המשפט בדלתיים סגורות, ולאחר שכבר פרסם 26 'פוסטים' מכפישים נגד השופט, פסל הלה את עצמו והעביר את התיק לשופט אחר, שעד מהרה הפך גם יעד לפרסום דברי גנאי וקללות מצד הנאשם. הנאשם הודה כי אכן פרסם את הדברים המיוחסים לו, אולם טען כי לא עבר עבירה פלילית וכי מדובר במאבק ציבורי ולגיטימי, המתבסס לדבריו על 'חופש הביטוי'.
השופט השלישי שדן בתיק, גיא אבנון, לא התרשם מטיעוניו של הנאשם, וגזר עליו כאמור 18 חודשי מאסר-בפועל וקנס של 5000 אש"ח.

שלושה תושבי חדרה חשודים בהברחת קוקאין
כתב-אישום הוגש נגד שלושה מתושבי חדרה, בגין הברחת כמות גדולה של סם מסוג קוקאין ובמקביל נעצרו עוד 4 חשודים בפרשת ההברחה הענקית.
יאחב"ל חקרה יבוא והברחה של 37 (!) ק"ג סם מסוג קוקאין, ולאחר חקירה סמויה, בשיתוף יחידת מכס ומע"מ חיפה ורשות-המסים, הצליחו החוקרים לגלות את הסמים, שהוחבאו באמצעים מתוחכמים, בדפנותיה של ספינת-פחם שהגיעה לנמל חדרה, לאחר שהסם, המוארך במאות אלפי ₪, עשה דרכו ארצה מקולומביה. בפרשה הזאת נעצרו בסך-הכל 7 חשודים, ובהם אביו של כוכב-הנוער בן זיני, וכאמור שלושה מתושבי חדרה. העצורים מכחישים כל קשר להברחת הסמים הגדולה.

פרץ לדוכן 'פיס'
תושב אשקלון בן-26 ,נעצר בחדרה בחשד כי פרץ לדוכן 'פיס' בעיר, ואף גרם למקום נזק רב.
החשוד הובא למעצר מביתו שבאשקלון, ולאחר חקירתו הודה שהוא קשור לאירוע, על רקע תיעוד 'פעילותו' במצלמות האבטחה שהיו במקום. השופטת פנינה ארגמן, הורתה לשחרר אותו למעצר-בית, להפקיד ערבות-עצמית של 3 אש"ח והרחיקה אותו מחדרה למשך 15 ימים.

1207 דו"חות על שימוש בנייד
במהלך השבוע שעבר, רשמו שוטרי אגף-התנועה, לא פחות מ-6,919 דו"חות בגין עבירות-תנועה מסכנות חיים, ובהם 1207 דו"חות בגין שימוש בטלפון-נייד בעת הנהיגה, מה שמסביר במקצת, את מספר תאונות-הדרכים הקשות בכבישים…

איים בסכין על מדריך
דייר ב'הוסטל' באור-עקיבא, נעצר בחשד כי איים בסכין על אחד המדריכים המטפלים בו, ועל שוטרים שהגיעו לעצור אותו.
העצור בן-22 נמצא ב'הוסטל', במסגרת הליך גמילה מסמים, ובעל הרשעה קודמת בסחר בסמים ולמרות הכל, החליטה השופטת פנינה ארגמן, לשחרר אותו ממעצר בטענה, כי 'אינו יכול לשבש את החקירה'. כמו כן, הרחיקה אותו השופטת מאור-עקיבא וממדריכי ה'הוסטל', למשך 20 יום וכפתה עליו ערבות-עצמית של 5 אש"ח.

איים לתקוף את בת זוגו וילדיה
אתר 'מגדלור' דיווח על מעצרו של בעל עבר פלילי בן-42 מפרדס-חנה, המוכר היטב למשטרה, בחשד כי איים לתקוף את בת זוגו וילדיה.
לאיש עבר 'עשיר' באלימות, ונגדו עומדים עדיין עוד תיקים פליליים על רקע זה, ולמרות הכל הוא שוחרר ממעצרו, הורחק בגלל מסוכנותו מבת-זוגו, ונדרש להפקיד ערבות-עצמית של 5 אש"ח.

'רק' 49 ילדים חולצו ממכוניות נעולות
ארגון המתנדבים של 'ידידים-סיוע בדרכים' , עסק בשבוע שעבר בחילוצם של 49 ילדים! מתוך מכוניות נעולות, בהם נשכחו או הושארו על-ידי הוריהם. כך מסר המתנדב דני כהן, והוסיף כי התופעה המדאיגה והמסוכנת הזאת, עדיין נמשכת מבלי לזעזע את המדינה!
מתנדבי 'ידידים' חילצו גם 6 בעלי-חיים לכודים, ועסקו בפתיחתן של 434 דלתות נעולות.
1230 (ללא כוכבית), הוא המספר של 'ידידים סיוע בדרכים' על כל צרה שלא תבוא.

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...