פלילי אזורי

כל מה שרציתם לדעת על 'מעצר עד תום ההליכים'
במסגרת הדיווחים הפליליים שמדור זה מפרסם כל שבוע, מופיע לא אחת המושג 'מעצר עד תום ההליכים' ומתברר כי לא מעט קוראים, אינם בקיאים במשמעותה של ההגדרה הזאת, על-כן אנו מפרסמים כאן תמצית שעשויה לתרום להרחבת הידע בנושא זה:
הבסיס-החוקי ל'מעצר עד תום ההליכים', מעוגן בסעיף-21 ל'חוק סדר הדין הפלילי' (סמכויות אכיפה ומעצרים) והמעצר האמור, מבוצע מעת הגשת כתב-האישום נגד אדם, ועד לתום ההליכים הפליליים נגדו. ניתן להגיש ערעור על המעצר ובמקרים מסוימים אפשר להגיש בקשה לעיון חוזר בתיק. זכאי אדם לעיין בכל חומרי החקירה שנאספו בעניינו.
'המעצר עד תום ההליכים' חייב להתקיים בדיון בנוכחות הצדדים, ובית-המשפט השתכנע שקיימות לכאורה ראיות לאשמתו, וכי לא ניתן להסתפק בחלופת-מעצר. על הנאשם להיות מיוצג על-ידי עו"ד, אלא אם כן הצהיר שאינו מעוניין בכך.
המעצר הזה יתבצע, כאשר קיים חשש למסוכנות הנאשם, או לשיבוש הליכי-חקירה, פגיעה בראיות והשפעה על עדים. כמו כן, אם מואשם האיש בעבירה שדינה מאסר-עולם, או עבירת ביטחון, או עבירה לפי פקודת הסמים-המסוכנים ( לא כולל לשימוש עצמי), עבירה של אלימות חמורה ואכזרית, או שימוש בנשק קר/חם, ועבירת אלימות בבן-משפחה.
אם הנאשם לא מיוצג על-ידי עו"ד, יכול בית-המשפט להורות על מעצרו לתקופות של 7 ימים בכל פעם מחדש, עד 30 יום. אם חלפו 30 יום מעת הגשת כתב-האישום, וטרם החל המשפט, רשאי בית-המשפט לדחות בעוד 30 יום את תחילת המשפט, ואם חלפו 9 חודשים מיום המעצר וטרם ניתנה הכרעת-דין, אפשר לבקש מבית-המשפט הארכה נוספת של עד 90 יום, או להורות על שחרור הנאשם.
צריך להבחין בין 'מעצר עד תום ההליכים' לבין 'מעצר לימים', המבוצע לחשוד טרם הגשת כתב-אישום. למשטרה הסמכות לבצע מעצר ראשוני, אולם על-מנת להאריכו מעבר ל-24 שעות, יש צורך בצו מבית-המשפט, וגם אם יש הצדקה להמשך המעצר, יש אפשרות לבחון חלופת-מעצר כגון שחרור בערבות.

תושב חדרה מואשם בתקיפה וחבלה
כתב-אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים, הוגש נגד תושב חדרה בן-32 בגין תקיפה וחבלה, גרימת נזק לרכוש, חבלה בכלי-רכב והפרת הוראה חוקית.
על-פי כתב-האישום, מתברר כי מדובר בבני-זוג פרודים והורים לילד קטן, וכאשר פרץ ביניהם וויכוח סוער, גרם הנאשם הרס רב לחפצים בבית זוגתו לשעבר, שבר את מכונת-הכביסה שלה וחתך את הריפוד בסלון הבית.
בפעם אחרת, ביקשה ממנו בת-הזוג, כסף למימון קניות עבור ילדם המשותף, ואחרי שהגיע אליה, השליך שטרות כסף לתוך המכונית בה המתינה לו והיא הגיבה בקריעת השטרות ופיזורן. בתגובה תקף אותה הנאשם באלימות קשה, והוא נעצר על-ידי המשטרה שהוזעקה למקום, הורחק מביתה למשך 15 יום והפקיד ערבות-עצמית.
אלא שהנאשם לא עמד בצו ההרחקה, הגיע שוב לביתה ותקף אותה, עד שנאלצה לברוח עם בנה הקטן מהבית במכוניתה, בדרכה למשטרת חדרה. הנאשם רדף אחריה רכוב על האופנוע שלו, גרם נזק כאשר חיבל ברכב הנוסע ואיים כי ירצח אותה.
האיש נעצר עד תום ההליכים נגדו.

נשרף רכב של חבר מועצת חדרה
בשעות הלילה המאוחרות של יום חמישי בשבוע שעבר, עלה באש רכב פרטי של חבר מועצת עיריית חדרה. צוותי כיבוי שהוזעקו למקום, השתלטו על האש ומנעו את התפשטותה. לרכב שחנה סמוך לביתו של חבר מועצת העיר, נגרם נזק כבד אולם למרבה המזל לא היו נפגעים מהאש.
משטרת חדרה פתחה בחקירה וחושדת כי מדובר בהצתה.

שדד חנות בתחנת-דלק
אתר 'מגדלור' דיווח על בן-28 שנעצר בחשד ששדד חנות-נוחות בתחנת-דלק בכניסה לחדרה.
על-פי החשד נגדו, נכנס הבחור למקום ואיים בסכין שלופה על המוכר, והסתלק מהמקום כשבכיסיו מאות שקלים-חדשים, אלא שלרוע מזלו, הונצח ותועד על-ידי מצלמות האבטחה ונלכד כעבור זמן קצר על-ידי משטרת חדרה.

חשוד בהשלכת מטען בחדרה
תושב פרדס-חנה/כרכור כבן-40 נעצר כחשוד בהשלכת מטען-נפץ לעבר בית באחת השכונות בחדרה וגם גרם נזק רב למכונית שחנתה סמוך לבית.
האירוע הסתיים ללא נפגעים והמשטרה מנסה לבדוק את הרקע למעשה ואם מדובר ב'חיסול חשבונות' או תשלום דמי 'פרוטקשן'. בינתיים הוארך מעצרו של החשוד.

נעצר תושב חריש שהונה קשישים
יחידת הסייבר של לה"ב 433 , הביאה למעצרו של חשוד תושב חריש, בחשד כי מעורב היה, יחד עם חשודים נוספים, בפריצה לחשבונותיהם של קשישים דוברי רוסית. על-פי החשד התחזה האיש כנציג אחד הבנקים, כנציג חברת-אשראי ואף כאיש משטרה, ודרש מהקשישים להעביר אליו ואל שותפיו כספים, כדי למנוע כביכול פריצה לחשבונותיהם האישיים. מדובר בסכומים של עשרות אלפי ₪, שהועברו אליו ואל חבריו למעשה ההונאה והמרמה, מחשבונותיהם של הקשישים דוברי-הרוסית ומעצר החבורה הוארך בינתיים.

3 פצועים בקטטה בבנימינה
קטטה אלימה פרצה בשבוע שעבר בשעות הלילה המאוחרות, סמוך למועדון ברחוב האומן באזור התעשייה של בנימינה. כתוצאה מהקטטה נפצעו שלושה אנשים בני21-24 ובן17 ופונו על-ידי צוותי מד"א למרכז-הרפואי 'הלל יפה', כשאחד מהם במצב קשה ושני האחרים במצב בינוני וקל.
משטרת זכרון-יעקב פתחה בחקירת נסיבות הקטטה ובאיסוף ממצאים וראיות ויתכן שתסתייע ב-60 מצלמות-אבטחה שפוזרו לאחרונה על-ידי המועצה-המקומית במקומות שונים בבנימינה/גבעת-עדה.

גנבו 1300 ק"ג אבוקדו!
כוחות מג"ב-חוף בגזרת פרדס-חנה/כרכור, זיהו שני חשודים שנכנסו לאזור חקלאי וגנבו כמות גדולה של אבוקדו.
שני החשודים תועדו במצלמות-האבטחה שנפרסו בשטחים חקלאיים, כחלק מהמאמץ להילחם בגניבות-חקלאיות הפוקדות את האזור ולהגן על החקלאים ועל תוצרתם. החשודים, תושבי פרדס-חנה/כרכור, הועברו לחקירת מג"ב ונעצרו.
לא מכבר הוגש כתב-אישום נגד 4 חשודים באשמה כי גנבו כ-1300 ק"ג אבוקדו, המוערכים בשווי של כ-12,500 ₪ , ממושב דור בחוף-הכרמל.

נשרפה חנות באור-עקיבא
חנות משקאות נשרפה ברחוב הרב-קוק באור-עקיבא.
האש כובתה על-ידי שלושה צוותי כיבוי שחשו למקום ומנעו התפשטות הלהבות לעסקים סמוכים. לא היו נפגעים באירוע, אותו חוקרת המשטרה.

מתחילת השנה האזרחית חולצו 1921 ילדים מכלי-רכב!
מאז תחילת שנת 2022 חילצו מתנדבי ארגון 'ידידים-סיוע בדרכים', לא פחות מ-1921 ילדים שנשכחו או ננעלו בכלי-רכב של הוריהם! נתון מדהים זה, מוכיח על 'מכת מדינה' שכלל לא זוכה לכותרות או התייחסות, עד שחלילה יתרחש אסון…
רק בשבוע שעבר, כפי שדיווח המתנדב דני כהן, חילצה 'ידידים' 46 ילדים , שנשכחו או ננעלו במכוניות.
בתוך כך, עסקו מתנדבי הארגון בחילוץ 3 בעלי-חיים לכודים, פתחו 473 דלתות נעולות ועוד 51 דלתות טרוקות.
1230 (ללא כוכבית), הוא המספר של 'ידידים סיוע בדרכים' על כל צרה שלא תבוא.

'מותר' לטייל בזכרון-יעקב עם כלב לא קשור
האשה שבתצלום, נראתה השבוע ברחוב הרצל בזכרון-יעקב, כשהיא מחזיקה רצועה של כלבה המהלך להנאתו משוחרר מכל רסן. כאשר התבקשה על-ידי עובר-אורח לקשור את הכלב ברצועה, נענה על-ידה: "תתקדם, תתקדם, הכלב בסדר". האיש התעקש והשיב לה כי " אולי הכלב בסדר, אבל זה בניגוד לחוק, אז בבקשה תקשרי אותו" ואז השיבה לו "בגילך אל תתעסק בדברים כאלה" וכאשר אמר לה האיש כי יזעיק שוטר או פקח אמרה לו:"תזעיק מי שאתה רוצה ואני אגיש נגדך תלונה על הטרדה!" והמשיכה בדרכה עם כלבה המשוחרר.
אולי יצליחו פקחי המועצה-המקומית לעשות שימוש בתצלום המצורף, ולאכוף גם על הגברת את החוק?!

נחשף נשק בדליית אל-כרמל
חשוד בן-27 מדליית אל-כרמל, נעצר לאחר ששוטרים גילו בביתו נשק 'ארוך' וכמות של תחמושת תואמת.
הסבריו של החשוד, לא הניחו את דעת השוטרים, שסברו כי הנשק המוכן לפעולה, נועד לביצוע פשע והחשוד נחקר ומעצרו הוארך.

תקף נהג במטף-כיבוי
נהג-הסעות בן-40 , נעצר בחשד כי תקף נהג בתחנת-דלק וגרם נזק לרכבו באמצעות מטף כיבוי-אש.
האירוע התרחש בתחנת-דלק, כאשר פרץ בין השניים ויכוח, במהלכו השליך נהג-ההסעות את המטף על הרכב בו ישב הנהג, וכאשר יצא זה מהמכונית והחל לצלם את התוקף, התנפל עליו הלה באלימות פיזית.
המותקף הגיש תלונה במשטרה ולאחר שבחנה את החומר המצולם, עלה בידה לאתר את חברת-ההסעות, וכך גם מצאה את הנהג החשוד בתקיפה. הוא נעצר לחקירה ולאחר-מכן הוארך מעצרו.

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...