המאבק על פתיחה מחדש של טיפת חלב בבנימינה נמשך

מאות מתושבי בנימינה וגבעת עדה מגיעים למבנה טיפת חלב הישן ברחוב העצמאות בבנימינה מידי יום, אלא שכעת זה לא כדי לקבל שירותים מאחות טיפת חלב אלא כדי לבצע בדיקות אנטיגן. בעוד המבנה פתוח לשירותי בדיקות, שירות טיפת חלב נפסק בו באחת ובמועצה ממשיכים להאבק מול משרד הבריאות על חידושו.

אחרי שמשרד הבריאות דחה את הצעת המועצה לשיפוץ המבנה בעלות של מאות אלפי שקלים, בשבוע שעבר התקיים דייון נוסף במטרה למצוא פתרון משותף.
לאחר שגם זה לא צלח, שיגר השבוע ראש המועצה, איתי ויסברג מכתב נוסף לשר הבריאות בו כתב: " אני מתקשה לקבל את העובדה שמבנה ששירת את ציבור ההורים בבנימינה כטיפת חלב במשך עשרות שנות פעילות הפך ללא שמיש תוך שאפילו 500 אש"ח לא מספיקים כדי להשמישו".
בנין מבנה טיפת חלב הישן הפך בשבועות האחרונים למבנה פופלרי ביותר מאחר ושם נערכות בדיקות האנטיגן. מזה כשנה שהמועצה מקומית בנימינה גבעת עדה מנסה למצוא פתרונות לפתיחה מחודשת של טיפת חלב בבנימינה על מנת לאפשר לתושבי בנימינה שירות בישוב. שעות רבות של סיורי שטח, הכנת תכנית שיפוץ וכו’.
בשבוע שעבר נערכה פגישה חוזרת עם הנהלת המחוז במשרד הבריאות אולם הפרוגרמה שהוצגה לשיפוץ ושעומדת על כחצי מיליון שקלים נדחתה שוב בטענה כי השיפוץ אינו מספק ואף הועלו דרישות מחמירות הכוללות בינוי מחדש של מבנה קיים.
בעקבות כך פנה שוב השבוע ראש המועצה, איתי ויסברג לשר הבריאות, ח"כ ניצן הורוביץ שיתערב בנושא. "לא יתכן שמשרד הבריאות מטיל כאלו גזרות בלי יכולת לסייע לרשות. המועצה התחייבה להשקיע מאות אלפי שקלים אם יש צורך בבינוי מעבר לתקציב זה, מן הראוי שמשרד הבריאות האמון על הדרישות גם יממן חלקית את הדרישות שלהם" הסביר ראש המועצה ויסברג.
נזכיר כי גם הצעת המועצה לפני מספר חודשים למבנה חלופי יעודי נשללה ועל כן ימשיכו התושבים לקבל שירותים בטיפת חלב בגבעת עדה.
טיפת חלב בנימינה. צילום: דוברות המועצה
טיפת חלב בנימינה. צילום: דוברות המועצה

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

זכרון יעקב: אלון ירון ואיתמר חייט – זוכי תחרות 'הנואם הצעיר' מטעם 'רוטרי'

מועדון 'רוטרי' זכרון-יעקב, המשיך במסורת ארוכת השנים וקיים את תחרות 'הנואם הצעיר', בסיומו זכו שני תלמידים, אשר ישתתפו בתחרות מטעם 'רוטרי' במסגרת האשכולות, ובהן חדרה, קיסריה, יקנעם, פרדס-חנה ונתניה.

קרא עוד >