היסטוריה: אלירן שילון רהב בן ה- 10 ממושב מאור- אלוף העולם בשחמט!!

הישג אדיר: אלירן שילון רהב, ממאור תלמיד כיתה ד' בבית הספר ניצני רעות, הוא אלוף העולם.
אלירן, הנחשב להבטחה גדולה בתחום השחמט, זכה באליפות שהסתיימה ברודוס, בהשתתפות עשרות שחמטאים מכל רחבי העולם.

אלירן משחק שחמט מגיל 5.5 ולוקח חלק במיזם שמוביל האיגוד הישראלי לשחמט לעידוד מצוינות בשחמט –'פרויקט המחוננים' של האיגוד הישראלי לשחמט בו פעילים 20 שחמטאים צעירים בעלי הפוטנציאל הגדול ביותר מכל רחבי הארץ.

ראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה בירך את אלירן," אנו גאים באלירן אשר מייצג את ערכי המועצה לערכים ולמצוינות. ההישג של אלירן הוא גם הישגה של מערכת החינוך של המועצה."

"ראיתי את הכישרון הגדול והפוטנציאל ולפני כשנה וחצי אישרתי להכפיל את מספר השעות לחונכות" מספר יו״ר האיגוד הישראלי לשחמט ד״ר צביקה ברקאי 

כמו כן, משחק אלירן במרכז המצוינות בעפולה תחת אמן השחמט ומאמנו שליווה אותו לתחרות- משה קציר.

אביו של אלירן, שחר שילון רהב אמר לאחר הזכייה ההיסטורית: ״אנחנו מתרגשים מאוד זה הישג אדיר אלירן התאמץ מאוד והתאמן שעות רבות מידי יום, התמודד בתחרויות בארץ ובמגוון אליפויות ויחד עם אומן השחמט משה קציר ורב האומן אורי קובו השגנו את ההישג האדיר, יש לנו אלוף עולם״.

אלירן הצעיר, אלוף העולם הוסיף: "היה כיף מאוד וקשה מאוד, אני מאוד נרגש וגאה בהישג, השחמט זה משחק מרתק ומאתגר עם המון מחשבה ואסטרטגיה לחשוב מה המתחרה יעשה ואיך אתה מנצח אותו. אני שמח מאוד".

משה קציר מאמנו של אלירן ומי שמנהל את מרכז המצוינות הוסיף: ״אני מלווה את אלירן מגיל 6 במרכז המצוינות בעפולה, הוא שחמטאי ברמה שהשחמט הישראלי לא ידע מעולם, השתתפתי כאמן שחמט בתחרויות ואני יכול לומר בפה במלא שיש לו עתיד מבטיח! המטרה- שיהיה בעתיד אלוף העולם גם לבוגרים"

יו״ר האיגוד הישראלי לשחמט ד״ר צביקה ברקאי הוסיף: ״השחמט הישראלי נמצא בפריחה, מגיע לאלירן שאפו ענק על ההישג האדיר לצד שורת הישגים בחודשים האחרונים לשחמט הישראלי- מדובר בהישג שיא בכל קנה מידה.״

בשבוע שעבר התקיים ברודוס טקס הענקת המדליות והגביעים ואלירן הצעיר עלה על הפודיום לקבל את מדליית הזהב של המקום הראשון!

אלירן שילון רהב
אלירן שילון רהב צילום: האיגוד הישראלי לשחמט

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

עשרות מלגאים סיימו שנת התנדבות ברחבי מועצת פרדס חנה – כרכור וזכו למלגה בסך 10 אלף ₪

ראש המועצה, הגר פרי יגור: "גאה לעמוד בראש רשות שמקדמת סטודנטים וסטודנטיות מהיישוב ובכך תומכת בדור העתיד בדרכם להשכלה גבוהה, זאת תוך מסלול של התנדבות ועשייה חברתית משמעותית אצלנו בבית. אני מודה לסטודנטים היקרים ולכל השותפים בפרויקט המלגות"

קרא עוד >

חבר מליאת המועצה האזורית חוף הכרמל עתר כנגד המועצה; השופט דחה את עתירתו והוא חויב בתשלום הוצאות

חבר מליאת המועצה האזורית חוף הכרמל, אלחנן שורץ (כרם מהר"ל), עתר לוועדת הבחירות כנגד המועצה, בטענה כי מגזין המועצה – שעסק בזכיית המועצה בפרס החינוך הארצי – הינו תעמולת בחירות אסורה. השופט יצחק כהן דחה את העתירה וקבע: "אין מדובר בתעמולה אסורה. המידע הינו מידע חדשותי לגיטימי"

קרא עוד >