אלעזר קורן זוכה מדליית הארד בנבחרת ישראל במדעי המחשב

ישראל גורפת מדליות אולימפיות נוספות בארבע אולימפידות למדעים.

זמן קצר לאחר שהתבשרנו על ההישגים יוצאי הדופן של נבחרות ישראל במדעים ב- 4 האולימפיאדות הבינלאומיות בפיזיקה, כימיה, מתמטיקה וביולוגיה, עתה מציגה נבחרת ישראל במדעי המחשב הישגים מרשימים ומרגשים באולימפיאדה הבינלאומית- מדלית זהב, 2 מדליות כסף ומדלית ארד.

הישגי הנבחרת הוכרזו בקבלת הפנים שקיימה ביום שלישי 16.8.22, שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, לכל תלמידות ותלמידי נבחרות ישראל, שהשתתפו הקיץ באולימפיאדות הבינלאומיות. האולימפיאדה הבינלאומית במדעי המחשב היא האחרונה בעונת האולימפיאדות הנוכחית, בה מסכמות הנבחרות הישגים אדירים: 22 מדליות אולימפיות- 4 מדליות זהב, 10 מדליות כסף ו- 8 מדליות ארד.

נבחרת ישראל במדעי המחשב

• דניאל ובר, תלמיד תיכון שז"ר, מקרית אונו- זוכה מדלית זהב
• איתן אלבוים, תלמיד ישיבה תורה ומדע בירושלים, מנווה דניאל- זוכה מדלית כסף
• אלון תנאי, תלמיד תיכון דה-שליט, מרחובות- זוכה מדלית כסף
• אלעזר קורן, תלמיד ישיבת תקוות יעקב בשדה יעקב, מזיכרון יעקב- זוכה מדלית ארד

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, אמרה במפגש לתלמידים: "אני מאוד שמחה לראותכם. הלב מתמלא בגאווה מההישגים יוצאי הדופן אליהם הגעתם באולימפיאדות. הדרך, ההשקעה, ההתמדה וכוח הרצון שכולכם הפגנתם חשובים ומרשימים כמו ההישגים אליהם הגעתם. אנחנו מחויבים להמשיך ולפעול כדי שמערכת החינוך תיתן לכם ולכל תלמידי ישראל, את כל הכלים הנדרשים על מנת להמשיך להתפתח ולהצטיין בתחומים שאתם אוהבים".

ד"ר שמשון שושני, יו"ר מרכז מדעני העתיד: "תלמידות ותלמידי ישראל הוכיחו יכולות יוצאות דופן בעונת האולימפיאדות הנוכחית והגיעו להישגים אישיים ולאומיים פורצי דרך, מעוררי הערכה וגאווה. תלמידות ותלמידים אלה הם סמל לנוער מצוין ומוכשר והם שגרירי כבוד של מדינת ישראל בעולם. מרכז מדעני העתיד ימשיך לפעול בשותפות עם משרד החינוך והמוסדות האקדמיים להובלת ההכשרה המתקדמת ביותר ובהענקת הכלים האיכותיים ביותר לתלמידות ותלמידי ישראל".

מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר: תלמידי מערכת החינוך חותמים שורה מרשימה של הישגים בתחומי המדעים, ומציבים את ישראל בקדמת הבמה העולמית. ההישגים הם פרי עמל של התמדה, נחישות ויכולות אישיות גבוהות של התלמידים ותמיכה יוצאת דופן של מאמנים מקצועיים מהשורה הראשונה. אני מברכת את התלמידים שלנו על התוצאות המרשימות, ומאחלת להם להמשיך ולהצעיד את המדע של ישראל קדימה.

פרופ' אריה צבן, נשיא אוניברסיטת בר-אילן (שהכשירה את נבחרת ישראל במדעי המחשב): "העתיד של מדינת ישראל נמצא בידיה של החבורה המוכשרת הזו ושל עוד מאות בני ובנות נוער שלוקחים בתוכניות ההעשרה המיוחדות במדעי המחשב. מעבר לחוכמה שלהם, יש בהם מצוינות מעוררת השראה ורצון ללמוד ולהעשיר את עצמם. אנו גאים להוביל את ההכשרה שלהם כנבחרת האולימפית, חבורה שתהפוך בהמשך למדעני העתיד של ישראל".

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון עם נבחרת ישראל במדעי המחשב צילום: משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...