זכרון יעקב – זה נראה כמו התחלה של מסורת נפלאה!

השנה צוין חג השבועות בזכרון יעקב באירוע גדול ומיוחד "שבועות בשדה"

כ-3,500 איש – הורים, ילדים, סבים ודודים התכנסו בשדה הסמוך לשכונת בי רמז לאירוע בסימן החקלאות המקומית וברוח החג.

המבקרים נהנו מיריד חקלאי של פירות, ירקות, פרחים, יין וגבינות, כיבוד קל, וממגוון נאה של סדנאות פעילות ויצירה.
במקביל, כולם נהנו ממופעי מוזיקה בכוחות מקומיים וברוח החג, וביניהם מופע של הזמרת רז שמואלי אשר גם היא גדלה בזכרון יעקב.

שבועות בשדה

בשיא האירוע התקיים טקס שבועות בהשתתפות להקות המחול הייצוגיות של זמארין, גלגלי הפועל זכרון יעקב, והשיא – תהלוכת טרקטורים בה ניתן מקום וכבוד לנהגים ולכלים: מהעתיק (1935) עד החדיש (הבוצרת הענקית של יקב תשבי) בהם נהגו חקלאי המושבה.
היות והאירוע התקיים בשדה, התאפשר לחקלאים גם להדגים את ביצועי הכלים, אם זה חריש או קילטור, פיזור קומפוסט או ריסוק גזם…

שבועות בשדה

לאירוע, ביוזמת ובהפקת עמותת זמארין והמועצה המקומית, תרמו כוחות רבים וביניהם וועד החקלאי וחקלאי המושבה, מערכת החינוך, תנועות הנוער ועובדים רבים של זמארין ומחלקות התפעול, בטחון ופיקוח של המועצה.

יואל וירבה, מנהל מח' תרבות זמארין מספר: "האירוע בשדה היה די מורכב אבל הפידבק המדהים שקיבלנו מהקהילה היה שווה הכל ובגדול. המסר שקיבלנו במאות תגובות, הוא בערך 'חיכינו לזה כל השנים, ואפילו לא ידענו…'. האירוע היה מאוד מרגש ומשמח."
תודה לכל השותפים לעשייה ואין ספק שנוצרה כאן מסורת יישובית חדשה, לתפארת החקלאות הישראלית.

ראש המועצה מר זיו דשא: "שבועות בשדה הינו אירוע המבטא את היותנו המושבה המוקפת כ-10,000 דונם חקלאיים – מושבה חקלאית, קהילה של אנשים טובים, חברים ואוהבי טבע. זכרון יעקב חוגגת 140 וזה אירוע נפלא המציין מועד זה. אני מבקש להודות לכל הכוחות שעמלו כדי להגשים את הרעיון שבאמת התבקש כבר מזמן. לעמותת זמארין, לאלון שנירר, ליואל וירבה שהפיקו אירוע מרשים ביותר.
תודה למחלקות המועצה ולעובדיה, למחלקת הפיקוח, התפעול והביטחון, תודה לאילן טוכמן שארגן את כל הטרקטורים והכלים והוביל את התהלוכה ועושה זאת בהתנדבות מעל עשור. לחקלאים הנפלאים שלנו, לנהגי הטרקטורים, לאומנים ולכלל המבקרים – כל זה בשבילכם ובזכותכם!"

שבועות בשדה
חגיגות חג השבועות - שבועות בשדה. צילומים: עמותת זמארין

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

עשרות מלגאים סיימו שנת התנדבות ברחבי מועצת פרדס חנה – כרכור וזכו למלגה בסך 10 אלף ₪

ראש המועצה, הגר פרי יגור: "גאה לעמוד בראש רשות שמקדמת סטודנטים וסטודנטיות מהיישוב ובכך תומכת בדור העתיד בדרכם להשכלה גבוהה, זאת תוך מסלול של התנדבות ועשייה חברתית משמעותית אצלנו בבית. אני מודה לסטודנטים היקרים ולכל השותפים בפרויקט המלגות"

קרא עוד >

חבר מליאת המועצה האזורית חוף הכרמל עתר כנגד המועצה; השופט דחה את עתירתו והוא חויב בתשלום הוצאות

חבר מליאת המועצה האזורית חוף הכרמל, אלחנן שורץ (כרם מהר"ל), עתר לוועדת הבחירות כנגד המועצה, בטענה כי מגזין המועצה – שעסק בזכיית המועצה בפרס החינוך הארצי – הינו תעמולת בחירות אסורה. השופט יצחק כהן דחה את העתירה וקבע: "אין מדובר בתעמולה אסורה. המידע הינו מידע חדשותי לגיטימי"

קרא עוד >