עשרות מלגאים סיימו שנת התנדבות ברחבי מועצת פרדס חנה – כרכור וזכו למלגה בסך 10 אלף ₪

ראש המועצה, הגר פרי יגור: "גאה לעמוד בראש רשות שמקדמת סטודנטים וסטודנטיות מהיישוב ובכך תומכת בדור העתיד בדרכם להשכלה גבוהה, זאת תוך מסלול של התנדבות ועשייה חברתית משמעותית אצלנו בבית. אני מודה לסטודנטים היקרים ולכל השותפים בפרויקט המלגות"

עשרות מלגאים סיימו שנת התנדבות מוצלחת ברחבי המועצה. הסטודנטים, שהתקבלו למלגת המועצה בשיתוף מפעל הפיס וקרן רוטשילד, זכו לקבל 10,000 ש"ח בשתי פעימות עבור 140 שעות עשייה חברתית משמעותית שביצעו ביישוב במהלך במהלך שנת הלימודים שעברה. שעות ההתנדבות נערכו במחלקות המועצה השונות (חינוך, דוברות, רווחה, מרכז צעירים, איכות הסביבה, ספריות ועוד) ושעות מעורבות קהילתית בפרויקטים שונים ותכניות מנהיגות לאורך השנה.

בימים אלו, ההרשמה לקבלת מלגה לשנת הלימודים הבאה נמצאת בעיצומה – תשפ"ג והיא תסגר ב31.8.2022 . גם השנה תינתן עדיפות לסטודנטים הזקוקים לסיוע ותמיכה כלכלית (סוציו-אקונומי).

במחלקת הצעירים מציינים כי הסטודנטים שלנו הם מכפיל כוח ובאמצעות המלגה גם הם זוכים לתגמול ודחיפה לקראת התואר ומצד שני הם נחשפים לעשייה הציבורית המקצועית ושותפים לפעילות האגפים והמחלקות.

מור הובר, מנהל מרכז צעירים: "המטרה המרכזית שעמדה לנגד עינינו הייתה ליצר התנדבות משמעותית עבור הסטודנטים ולשם כך ניסינו לבצע התאמות בין הסטודנט, תחום הלימוד או ההתמחות שלו, היכולות וחוזקות, לבין המחלקה הרלוונטית במועצה. בצורה בא ששני הצדדים יצאו מרווחים מהסיטואציה". לדברי הובר המאמץ נשא פרי ולכן השנה המגמה תמשיך ותגבר.

דין ישר כהן, אחד המלגאים מסכם: ביצעתי את מלגת המועצה בספרייה העירונית בפרדס חנה במלגה ביצעתי התנדבות עם ילדים בגילאי א׳-ו׳ עשיתי להם שיעורים פרטיים במקצועות : מתמטיקה , אנגלית ושפה, היתה התנדבות משמעותית עבורי ועבור הילדים , שמחתי מאוד לקח חלק במלגת המועצה ואני אשמח להמשיך את המלגה גם בשנה הבאה.

ידידיה בן שימול הוסיף: כחלק מהתנדבות שלי במתנ"ס ובמועצה ארגנתי את ליגת בת הכנסת שקמה לראשונה בפרדס חנה כרכור. המפגש עם האנשים, החוויה של הראשוניות ובעיקר שיתוף הפעולה עם המחלקה לתרבות יהודית ומחלקת הספורט במתנ"ס יצרו חוויה משמעותית.

אליס גולדנמכר מספרת: את ההתנדבות עשיתי במרכז צעירים. במסגרת ההתנדבות יצא לי לקחת בארגון והכנת פעילויות ותכנים למען הצעירים והייתי אחראית על האינסטגרם של הפרדס, דבר שאני ממשיכה לעשות גם עכשיו כי מאוד נהניתי. בנוסף, את ההתנדבות בקהילה עשיתי בתכנית "פיס אקטיב" שהייתה מאוד משמעותית עבורי פגשתי שם עוד צעירים בגילי, למדתי והבנתי דברים חשובים שלא הבנתי קודם. מאוד נהנתי מההתנדבות וקיבלתי ניסיון וכלים שלא הייתי מקבלת לולא ההתנדבות.

למי מיועדת המלגה: כל תושבי המועצה המקומית פרדס חנה כרכור הגרים ביישוב לפחות שנתיים. מסיימי שירות צבאי, לאומי או אזרחי או בעלי פתור מוצדק, שהינם סטודנטים לתואר ראשון או שני הלומדים במוסד המוכר ע"י המל"ג או ללימודי תעודת הוראה/ קורסים המתוקצבים ע"י משרד העבודה/ בתי ספר לאמנויות המוכרים ע"י משרד התרבות והספורט/ תלמידי י"ג-י"ד בחינוך טכנולוגי/ לימודים במכינה קדם אקדמית במסלול המוכר ע"י המל"ג.

תמי בר ששת מנהלת האגף לשירותי קהילה ורווחה: אני שמחה לראות את הצעירים המחויבים של פרדס חנה כרכור המגיעים לתרום ולקחת חלק בעשייה הקהילתית והחינוכית החשובה ביישוב. הסטודנטים הם תוספת כח משמעותית לכלל המסגרות לאורך השנה.

סיום הגשת המסמכים הינו 31.8.2022 פרטים נוספים באתר המועצה ובפייסבוק של הפרדס מרכז הצעירים.

צילום: דוברות המועצה

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...