סגן רועי מילר מסיים קורס חובלים מחזור 145!

טקס סיום קורס חובלים מחזור 145 התקיים בבסיס זרוע הים שבחיפה. הטקס נערך בנוכחות ראש הממשלה, יאיר לפיד, ראש המטה הכללי, רב אלוף אביב כוכבי, מפקד זרוע הים, האלוף דוד סער סלמה, קציני הפיקוד הבכיר בזרוע הים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

קורס חובלים הינו קורס יוקרתי הנמשך כשנתיים וארבעה חודשים, אשר מכשיר את דור המפקדים הבא של זרוע הים העתידים לפקד בכלי השייט המתקדמים, ספינות הטילים, כלי הביטחון השוטף והצוללות.
החובלים הבאים הולכים לעמוד בחזית הלחימה הימית. הקורס מורכב משלוש מגמות, שייט, מכונה ואלקטרוניקה.
עם סיומו, בוגריו מקבלים דרגות סגן, סיכת חובל, רישיון סקיפר ותואר ראשון במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת חיפה, אותו הם לומדים במהלך הקורס. בקורס חובלים מחזור 145 הוכשרו כ-41 צוערים וצוערות להיות קצינים ומפקדים בזרוע הים, ועם סיום הקורס שובצו בכלי השייט השונים.

בתאריך ה7.9 סגן רועי מילר בן 20 מבנימינה עתיד לצעוד על רחבת המסדרים במעמד המרגש, לאחר שנתיים וארבעה חודשים של קורס אינטנסיבי ומשמעותי יחשפו לו את דרגות הקצונה ואת סיכת החובל היוקרתית.
רועי מסיים קורס חובלים במגמת מכונה ושובץ בספינת הטילים אח"י רומח. רועי למד בתיכון "אורט" בנימינה והרחיב רובוטיקה וכימיה. בנעוריו היה בתנועת הנוער הצופים עד כיתה ט'. רועי אוהב מאוד ספורט, בעיקר לרוץ, ואף רץ כמה מרתונים. הוא אוהב טניס, טיפוס, ובמהלך הקורס התחיל לגלוש כתחביב.
רועי מספר על הבחירה בחובלים: "הגעתי לקורס דרך יום סיירות. רציתי תפקיד קרבי המשלב לוחמה ופיקוד. הקורס נותן לך כלים שאי אפשר לקבל בהרבה מקומות. למדתי לעבוד עם אנשים והתפתחתי הרבה. בקורס לומדים לקבל עצמאות ולמדתי הכול על מנת להגיע לשטח הכי מוכן שיש לתפקיד".

מעבר לפן הלימודי והמקצועי יש הרבה חיי חברה בקורס. "את הקורס עוברים יחד. בלתי אפשרי לעבור אותו לבד. הכרתי חברים לחיים אשר עברו איתי את כל התהליך. התפתחה שותפות נפשית בינינו על סמך החוויות שעברנו".
הקורס מחולק לארבעה שלבים מרכזיים: בסיסי, מתקדם, אקדמיה וייעודי. השלב האהוב על רועי הוא שלב מתקדם. "מגיעים לשטח וכל מה שלמדת, את כל ההבנה המקצועית, אתה מיישם שם. חוויה אדירה".
במהלך ההכשרה יש שלבים שהצוערים חוברים לצוותים בשטח בכלי השייט השונים של הזרוע. "יצא לי לקחת בפעילות מבצעית והרגשתי שיש לי מחויבות ומשמעות. הכינו אותנו לזה בקורס והתאמנו בדיוק לרגעים האלה".

סגן רועי מילר מסיים קורס חובלים מחזור 145 צילום: דובר צה"ל

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

זכרון יעקב: אלון ירון ואיתמר חייט – זוכי תחרות 'הנואם הצעיר' מטעם 'רוטרי'

מועדון 'רוטרי' זכרון-יעקב, המשיך במסורת ארוכת השנים וקיים את תחרות 'הנואם הצעיר', בסיומו זכו שני תלמידים, אשר ישתתפו בתחרות מטעם 'רוטרי' במסגרת האשכולות, ובהן חדרה, קיסריה, יקנעם, פרדס-חנה ונתניה.

קרא עוד >