שרת הפנים החליטה: פטור מתאגוד מים למועצה מקומית בנימינה – גבעת עדה

אירוע מכונן במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה: לאחר שנים של דיונים וערעורים של המועצה על החובה להתאגד קיבל השבוע ראש המועצה, איתי ויסברג, אישור משרת הפנים, איילת שקד, לפטור את המועצה מהחובה להתאגד בתחום המים והביוב. האישור הועבר לחתימתם של שרי האנרגיה והאוצר על פי הנדרש בחוק כדי לקבל תוקף.

ראש המועצה, איתי ויסברג: "משק המים וביוב של בנימינה וגבעת עדה מתנהל באחריות ומקצועיות על אף הקשיים שמשרדי הממשלה השונים הערימו עליו שנים רבות רק כי לא הועבר לתיאגוד. בעוד רוב הרשויות במדינה התאגדו לתאגידי מים וביוב נותרו כ 23 רשויות שטענו כי אין להכיל עליהן את החובה להתאגד שכן הן מנהלות משקי מים וביוב ראויים ואחראיים. בנימינה וגבעת עדה היא אחת מרשויות אלו. אני רוצה להודות לשרת הפנים הגברת איילת שקד ולמנכ"ל משרדה מר יאיר הירש על האמון שהעניקו לרשויות המקומיות בניהול משק המים והביוב שלהן."

בין היתר כתבה השרה שקד: "מכלול הנתונים שהוצג על ידי הרשות וכמשתקף מהדו"חות הכספיים ניכר כי משק המים והביוב מנוהל על ידה ברמה סבירה …. לאור העובדה שהרשות המקומית מתנהלת באחריות תקציבית ובשיעורי פחת מים נמוכים, אני מוצאת לנכון לפטור את המועצה מחובת הפעלת משק המים והביוב באמצעות תאגיד מים וביוב"

נזכיר כי המועצה הגישה ביחד עם רשויות מקומיות נוספות בשנת 2019 בג"צ כנגד שרי הממשלה וועדת הכלכלה של הכנסת בדרישה לקבוע תבחינים למתן פטור מחובת התאגדות ולקבל החלטה בבקשה שהגישה למתן פטור מהקמת תאגיד מים וביוב. בדיון שהתקיים ביום 31/3/2022 בג"צ הורה לשרי הממשלה לקבל החלטה בנושא בתוך שישה חודשים וכאמור בתאריך 22/9/2022 הודיעה שרת הפנים כי היא מאשרת מתן פטור מחובת ההתאגדות למועצה.

ראש המועצה, איתי ויסברג: "כשסירבו רשויות המדינה להמשיך ולהעניק פטור זמני מתיאגוד התארגנה קבוצה של חמש רשויות ולקחה את הדיון לבג"צ. זה קבע שעל המדינה להשיב לרשויות אלו על בקשתן שלא להתאגד וקצב לה שישה חודשים למתן תשובה. התוצאה היא מכתבה של שרת הפנים איילת שקד שיועבר כעת להסכמתם של שר האוצר אביגדור ליברמן, שרת התשתיות קרין אלהרר ויובא גם לאישור וועדת הכלכלה של הכנסת. אני שמח שלאחר שנים המאבק על עצמאות משק המים והביוב של הרשויות הללו מגיע אט אט לסיומו המוצלח. אני רוצה להודות לשרת האנרגיה קרין אלהרר על תבונתה הרבה בניתוח שוק המים והביוב ופעולתה הנחרצת להשאיר משקי מים וביוב יעילים בידי מפעיליהם, הרשויות המקומיות, לטובת התושבים, בדיוק כפי שהצהירה בישיבות העבודה. ולתושבי המושבות בנימינה וגבעת עדה אני רוצה לבשר כי משק המים והביוב ישאר שלכם בזכות האחריות ומקצועיות בה נוהל."

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

זכרון יעקב: אלון ירון ואיתמר חייט – זוכי תחרות 'הנואם הצעיר' מטעם 'רוטרי'

מועדון 'רוטרי' זכרון-יעקב, המשיך במסורת ארוכת השנים וקיים את תחרות 'הנואם הצעיר', בסיומו זכו שני תלמידים, אשר ישתתפו בתחרות מטעם 'רוטרי' במסגרת האשכולות, ובהן חדרה, קיסריה, יקנעם, פרדס-חנה ונתניה.

קרא עוד >