4 מיליון ₪ יושקעו בהסדרת רחבת יד לבנים במרכז המושבה

ראש המועצה, הגר פרי יגור: "מחזירים עטרה ליושנה. יוצאים לדרך עם פרויקט דגל להסדרת רחבת יד לבנים כמרחב ציבורי מכבד"

בהשקעה חסרת תקדים של כ-4 מיליון ₪ יחל בחודשים הקרובים פרויקט הסדרת רחבת יד לבנים במרכז המושבה.
מדובר בפרויקט דגל שיסדיר את הרחבה כך שתשמש את התושבים כמרחב ציבורי פונקציונלי ביום יום ורחבה מכבדת לטקסי הזיכרון בהם משתתפים אלפי תושבים.
בתוך כך, ראש המועצה, הגר פרי יגור ציינה כי "מדובר בפרויקט דגל. וותיקי המושבה ידעו לספר איך נראתה הרחבה בימיה היפים בשנות ה- 60 ה- 70 ועתה היא נראית עזובה. בהשקעה חסרת תקדים נשיב עטרה ליושנה ונפיח חיים במקום. פרויקט זה מתחבר לפרויקט הסדרת גן הגיבורים" ציינה ראש המועצה פרי יגור בדבריה.

רחבת יד לבנים ממוקמת מחוץ למבנה יד לבנים, בית ראשונים, ומרכז העסקים של המושבה. לאחר קום המדינה הוקם במקום גן לזכר הנופלים בעיצוב האדריכל אריה אל-חנני. הגן התאפיין במדשאה רחבה מוקפת בשביל אבן בשילוב ערוגות גינון ועצי צל. עם חלוף השנים הגן נזנח ואיבד את הדרו. בשטח נשארו מס' עצים ותיקים מהגן המקורי.

בחודשים הקרובים יתחיל ביצוע של שיקום הרחבה ויחזיר את ההדר , היופי והשימושיות. עיצוב הרחבה החדשה שואב השראה מעיצוב הגן המקורי.

למעשה פרויקט הסדרת רחבת יד לבנים בלב ליבה של המושבה הוא פרויקט ראשון מסדרת פרויקטים לחידוש ומתיחת פנים למרכז המושבה ועם סיומו צפויים פרויקטים נוספים שיביאו לשיפור נראות המרחב הציבורי וישפר את נראות לב המושבה פרדס חנה כרכור. 

רחבת 'יד לבנים' צילום: דוברות המועצה

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

זכרון יעקב: אלון ירון ואיתמר חייט – זוכי תחרות 'הנואם הצעיר' מטעם 'רוטרי'

מועדון 'רוטרי' זכרון-יעקב, המשיך במסורת ארוכת השנים וקיים את תחרות 'הנואם הצעיר', בסיומו זכו שני תלמידים, אשר ישתתפו בתחרות מטעם 'רוטרי' במסגרת האשכולות, ובהן חדרה, קיסריה, יקנעם, פרדס-חנה ונתניה.

קרא עוד >