שלושה בוגרים מהאזור סיימו קורס טיס מספר 185

טקס סיום קורס טיס מספר 185 התקיים ביום רביעי, 28 בדצמבר 2022, בבסיס חיל-האוויר בחצרים, בו הוענקו כנפי טיסה לבוגרים.
הטקס התקיים במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל, מפקד חיל האוויר, משפחות הבוגרים ואורחי הכבוד של מפקד חיל האוויר, מפקדי עבר של בסיסי עובדה ורמון, מפקדי בסיסי איתם ועציון, ראשי ערים ומועצות רשויות נגב וערבה וראשי רשויות ומועצות בדואיות.

את קורס הטיס סיימו השנה 41 חניכים וחניכות, אשר עמדו על רחבת המסדרים במעמד קבלת כנפי הטיסה.
הבוגרים סיימו את קורס הטיס לאחר הכשרה מקצועית בת שלוש שנים בבית הספר לטיסה.

סגן מ', בן 21 מהמועצה המקומית פרדס- חנה כרכור

מסיים את קורס טיס 185 כטייס קרב.
למ' אחות גדולה, אח ואחות קטנים, אמו היא פסיכולוגית ואביו טייס ריסוס ומדריך במילואים בבית הספר לטיסה, בעברו היה ראש להק, מפקד בסיס ומפקד טייסות בחיל האוויר.
סגן מ' הרחיב בבית הספר התיכון את מגמות פיזיקה ומחשבים ולפני גיוסו לקורס טיס, היה חניך בתנועת הנוער "הנוער העובד והלומד".
בזמנו הפנוי אוהב לעסוק בספורט, לשחק במשחקי כדור, משחקי מחשב, ניווט ספורטיבי ולצלול בים. במסגרת הקורס עשה תואר במדעי המחשב. בהצלחה!

למסיימי הקורס נערך מפגש עם דמויות משפיעות שבחרו החניכים מחייהם, סגן מ' הביא את סבו מצד אביו:

"כשאבא לא היה בבית, סבא היה נוכח במקומו. הוא היה משקיע בנו, עוזר לאימא ומסיע אותנו לכל מקום שהיינו צריכים. אני מעריך אותו על זה מאוד".
חוויה שזכורה לו במיוחד מהקורס היא הניווטים ושבוע המילוט במהלך השלב הבסיסי, הוא מספר: "עשינו ניווטים בגובה נמוך, בקרקע ובאוויר. שבוע המילוט גם הוא היה חוויה מטורפת עבורי שלא אשכח".

סגן מ' מסכם 3 שנים בקורס "למדתי והתקדמתי המון, גיליתי שאני יכול להתמודד עם האתגרים השונים בקורס".

סגן ר' בן 23 מהמועצה המקומית פרדס חנה-כרכור

מסיים את קורס טיס 185 כנווט קרב.
ר' הוא הבכור מבין ארבעה אחים, אמו (50) עורכת דין ואביו (51) מהנדס בניין.
סגן ר' הרחיב בבית הספר התיכון את מגמות פיזיקה וערבית ובזמנו הפנוי אוהב לקרוא ספרים ולעסוק בספורט. לפני גיוס לקורס הטיס, היה מתחרה בתחרויות טריאתלון.
במסגרת הקורס עשה תואר בניהול מערכות מידע.
סגן ר' תמיד רצה להיות צוות אוויר –

"בשלב הראשוני התחלנו להכיר לעומק את משימות החיל וזה גרם לי להתחבר למה שאנחנו עושים. הבנתי שזו זכות גדולה לקחת חלק בעשייה המשמעותית הזו".
חוויה שזכורה לסגן ר' במיוחד היא ניווט בדד בדרום הארץ, הוא מספר "עצרתי בנקודת ציון על גבעה נידחת באחד מניווטי הבדד בדרום והסתכלתי לשמיים מלאי הכוכבים. הניווט והלילה עוד ארוכים אבל האמנתי בעצמי שאצליח".

סגן ר' מסכם 3 שנים בקורס – "הקורס היה ארוך וקשה, למדתי להתמודד עם אתגרים, אך בסוף הקשיים הם אלו שפיתחו אותי והוסיפו לי לסל המון תכונות ויכולות. אחרי הכשרה ארוכה של 3 שנים, אני מצפה להיות חלק מהעשייה הביטחונית למען מדינת ישראל".

סגן ר', בן 22 מבנימינה

מסיים את קורס טיס 185 כטייס מסוקים.
לר' 4 אחים, אמו (53) מוזיקאית וכותבת שירים ואביו (56), מנהל בחברת הייטק, סיים קורס טיס מספר 111 כטייס מסוקים בטייסת 190 ובנוסף הדריך בבית הספר לטיסה. בילדותו היה מגיע ר' לבסיס חצרים לצפות במסדרי כנפיים.

סגן ר' נולד בארצות הברית ועלה לארץ בגיל חודשיים. כשהיה בן 7 עבר עם משפחתו לארצות הברית לתקופת זמן של שנתיים בעקבות שליחות בעבודה של אביו.
ר' הרחיב בבית הספר התיכון את מגמות פיזיקה ומוזיקה ובזמנו הפנוי, אוהב לנגן בגיטרה, פסנתר ובס, לטייל בארץ ובעולם ולעשות ספורט ריצה, רכיבה על אופניים וטיפוס. לפני גיוסו לקורס טיס עשה שנת שירות בעמותת אתגרים, שמטרתה לחזק ולתמוך באנשים בעלי מוגבלויות באמצעות פעילויות ספורט מסוגים שונים. במהלך שנת השירות ר' לקח חלק בפעילות קבוצתית ופעילות אישית, ליווה ועזר ברכיבה על אופניים.

סגן ר' לא תמיד חלם להיות צוות אוויר, הוא מספר-

"שמעתי המון על הקורס מאבא, עברתי את המיונים ובזמן הקורס הבנתי שהגעתי למקום טוב, המקצוע מאוד עניין אותי ואהבתי את עולם הטיסה". סגן ר' התאהב במקצוע בשלב הראשוני של הקורס, "מתחילים לטוס בפלטפורמה לפי המגמה שאתה נמצא בה, ממש רציתי להיות במגמת מסוקים, נהניתי לטוס נמוך ולנחות בשטח, הרגשתי שזה מאתגר אותי מאוד, הבנתי את חשיבות המקצוע ותחושת השליחות התעצמה".

חוויה שזכורה לסגן ר' במיוחד מהקורס, היא הניווט בבסיסי "הייתי ביחד עם חבר ויש תחרות בין הזוגות, היינו באדרנלין מטורף, רצנו כל הלילה והייתה אווירה טובה. הגענו לנקודה האחרונה עם הכי הרבה נקודות וניצחנו".
סגן ר' מסכם את הקורס "אנשים מטורפים, חוויות מטורפות ותקופה מטורפת. כל שלב שונה ומגוון מהקודם, מתעסקים בהמון עולמות תוכן, בפיתוח עצמי והאנשים טובים".

גליון 1366 - 5.01.24
גליון 1366 - 5.01.24

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...