הכירו את סגן משנה ע' מהמועצה האזורית חוף הכרמל – מסיים קורס מפעילי כטמ"ם (כלי טיס מאויש מרחוק)

ביום רביעי ה-15 ביוני 2022, הסתיים קורס מפעילי כטמ"ם מספר 39, בבסיס חיל-האוויר פלמחים.
הטקס בראשות מפקד חיל-האוויר, אלוף תומר בר, מפקד בסיס פלמחים, תת-אלוף עומרי דור, וקצין תותחנים ראשי, תת-אלוף נרי הורוביץ.

מערך הכטמ"ם של חיל האוויר הישראלי הוא המוביל בעולם ביכולותיו המבצעיות ובטכנולוגיות בהן הוא משתמש. כלי הטייס המאוישים מרחוק הפכו בשנים האחרונות לגורם משפיע על הפעילות המבצעית בכלל צה"ל, כיוון שכמעט בכל זמן נתון נמצאים באוויר כלי הטיס המאוישים מרחוק ומופנים לפעילות מבצעית ומשימות לאומיות בעת הצורך.

בבית הספר למפעילי כטמ"ם עוברו החניכים הכשרה של כשישה חודשים, במסגרתה למדו על כלי הטיס המאוישים מרחוק, יסודות ההטסה ועברו קורס פענוח מתקדם ומשימתי. מלבד למידת המקצוע, החניכים עברו הכשרת פיקוד, היוו מפקדי משימה על מטוס לבדם ולמדו על ערכי צה"ל ודמותו של המפעיל בקרון.

בסיום קורס מפעילי הכטמ"ם, ימשיכו הבוגרים לקורס אימון מבצעי, האורך שלושה חודשים, שלאחריו ישובצו בטייסות חיל-האוויר ושישה מתוכם ביחידת "זיק" של חיל התותחנים.

אחד ממסיימי הקורס היוקרתי הוא סג"ם ע' בן ה-20 ממועצה אזורית חוף הכרמל. ע' הוא האח האמצעי מבין שלושה אחים. דודו של ע' היה מפקד יחידה 52, יחידת התותחנים המפעילה כטמ"מים מסוג "זיק", כמו טייסות הכטמ"ם של חיל האוויר. סג"ם ע' הוא ספורטאי ימי מחונן המתמקצע בשיט תחרותי ומפרשיות ובתחומי ספורט ימי רבים נוספים כמו גלישת גלים, צלילה מקצועית דיג וכן טיפוס. את האהבה לים ולספורט הימי רכש מאמו, מורה לימאות ומאמנת שיט ומאביו שהיה ספורטאי מצטיין. גם בתיכון המשיך לתחזק את חיבתו אל הים והרחיב את מקצוע הימאות לצד מקצוע הפיזיקה.

סג"מ-ע' מחוף-הכרמל. צילום: דובר צה"ל, ביטאון חיל האוויר
סג"מ ע' מחוף-הכרמל. צילום: דובר צה"ל, ביטאון חיל האוויר

סג"ם ע' מספר על חוויותיו מקורס מפעיל כטמ"ם: "זה קורס שמכשיר אותך לתפקיד משמעותי ומבצעי, האנשים בקורס איכותיים ומקצועיים והאווירה טובה. בפעם הראשונה שקיימתי טיסת "סולו" (טיסה בה הצוערים מטיסים לבדם את הכטמ"ם בפעם הראשונה) הבנתי את העוצמות של התפקיד. להטיס כטמ"ם בפעם הראשונה נתנה לי תחושת סיפוק אדירה, והבנתי לראשונה את תחושת האחריות שמוטלת על כתפיי כמפעיל כטמ"ם לעתיד".

גאים בך ע', בהצלחה בהמשך הדרך!

תמונה קבוצתית מפעילי כטמ"ם.
תמונה קבוצתית מפעילי כטמ"ם. צילומים: דובר צה"ל, ביטאון חיל האוויר

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...