חייל מקומי סג"ם עומר מקיסריה: "אתה מגן על האזרחים והחברים שלך"

ב-13 בנובמבר, 2022 הסתיים קורס קציני מערך ההגנה האווירית. בטקס שנערך בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר ומפקד מערך ההגנה האווירית תת-אלוף גלעד בירן, נחשפו דרגות הקצונה של 23 צוערי וצוערות מערך ההגנה האווירית.

במסגרת השלמת הקצונה בת 15 השבועות הוכשרו הצוערים והצוערות במגמות לפי 4 מערכות הנשק במערך: כיפת ברזל, קלע דוד, חץ ויהלום ולאחריה ישתלבו כקציני מערך ההגנה האווירית. במהלך ההשלמה הם למדו והתמחו בתהליך היירוט והתנסו בפריסת סוללות המערך בתרחישים שונים.

לבוגרי הקורס הוענקו דרגת סגן וסגן-משנה וסיכת ה"עטלף" הייחודית לקציני מערך ההגנה האווירית. מערך ההגנה האווירית הינו מערך מבצעי שתפקידו להגן על העורף הישראלי ועל נכסיה האסטרטגיים של מדינת ישראל למול איומי ירי שונים ועל מנת להמשיך את תפקוד צה"ל בשגרה ובחירום. אנשי מערך ההגנה האווירית ימשיכו במילוי תפקידם ובשמירה והגנה על שמי המדינה בכל עת שהיא.

אחד מהמסיימים הוא סג"ם עומר בן ה-21 מקיסריה. עומר הוא אח בכור לשתי אחיות קטנות. מגיל חודשיים גר עומר בארצות הברית. בתיכון הרחיב עומר את מגמת הפיזיקה ומתחביביו לטייל, לרוץ לטפס, לשחק כדורסל, ובעברו לקח חלק בתנועת הצופים.

לאחר שסיים את התיכון עלה לארץ והצטרף למכינה קדם צבאית בה למדו על מנהיגות, ארץ ישראל והתנדבו בשלל פלטפורמות. במהלך המכינה הבין את חשיבות השירות הצבאי והחליט להתגייס לצה"ל.

עומר התגייס במרץ 2021 ולאחר הטירונות שובץ כלוחם בסוללה ה' של גדוד 137 המפעיל את מערכת כיפת ברזל, מערכת טילים ישראלית המיירטת טילים ורקטות קרקע-קרקע לטווח קצר ובינוני. סג"ם עומר מספר כי מאוד התחבר לתפקיד של לוחם כיפת ברזל והבין את חשיבות מפקדי וקציני המערך והבין שהוא חייב להיות אחד מהם.

עוד מוסיף סג"ם עומר על החוויה בקורס הקצינים כי היא מלמדת אותו לעומק את המקצוע, גם באופן עיוני וגם באופן מעשי, והחוויות והידע שנצברו לו במהלך הקורס הם רבים ומשמעותיים.
סג"ם עומר מספר על החוויה כלוחם כיפת ברזל: "להיות לוחם הגנה אווירית בעיניי זה להגן על שמי המדינה שלך. אתה מגן גם על אתר המשגר שלך. אתה מגן על האזרחים והחברים שלך. יש המון חשיבות ועוצמה בתפקיד ולכן נדרשת ממך גם המון מקצועיות".

גאים בך עומר!
בהצלחה בתפקיד החדש!

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...