גאווה מקומית מצטיין מפקד חטיבת בנימין, רס״ר במיל׳ רז תמיר

ביום שני ה- 25.04 התקיים טקס מצטייני מפקד חטיבת בנימין, בו העניק מפקד החטיבה, אלוף משנה אליאב אלבז, תעודות הצטיינות לרגל החגים.
בין המצטיינים נבחר רס״ר במיל׳ רז תמיר, שקיבל את אות ההצטיינות בזכות עבודתו הקשה והמסורה.

רז הוא לוחם בגדוד המילואים של חטמ״ר בנימין של גדוד 43, בן 37, מתגורר עם אשתו ושלושת ילדיהם בפרדס חנה כרכור ויהלומן במקצועו.
את שירותו הצבאי התחיל רז במרץ 2004, כשהתגייס ליחידת דוכיפת. בהמשך יצא לקורס מפקדים, ושירת בתור מפקד כיתה וסמל מחלקה בפלוגה המבצעית של הגדוד. זמן קצר לפני שחרורו הוא בנה תפקיד ייחודי עם מפקד הפלוגה ומפקד הגדוד בזמנו, והיה קצין המבצעים הפלוגתי הראשון בגדוד כפיר. כיום משרת רז כלוחם בגדוד המילואים 43. זוהי לא הפעם הראשונה שרז יקבל את התואר "מצטיין".

במהלך השנים רז היה מצטיין מפקד חטיבת כפיר ביום העצמאות, מצטיין מחזור גיוס דוכיפת, ובעבר אף קיבל תעודת הערכה על תפיסת מחבל עם מטעני צינור בדרכו לפיגוע באזור צומת עופרה. בנוסף כך, קיבל רז את התואר 'מצטיין חטיבתי' במהלך מבצע צוק איתן. במבצע רז חווה אירועים ששינו לו את תפיסת החיים ובימים האחרונים של המבצע גמלה בליבו ההחלטה להציע נישואין לבת זוגתו עדן. כאמור, יש להם שלוש בנות מקסימות והשנה יחגגו את יום הנישואין השמיני שלהם.
על אירוע מבצעי יוצא דופן נוסף שחווה בשירותו הסדיר הוא מספר: "השתתפתי במעצר של מחבל מתאבד יום לפני שתכוון לבצע את הפיגוע,. אני זוכר שמצאנו את חגורת הנפץ ומזוודת הכסף שהיו ברשותו. הרגשתי סיפוק מטורף, הבנתי שהצלתי חיים במבצע הזה".

קבלת ההצטיינות מרגשת אותו מאוד, במיוחד מפני שאלו שנותיו האחרונות במילואים ובצבא. "כשאני מגיע לאימון או לתעסוקה מבצעית, הערכים שעומדים לנגד עיניי הם מקצועיות, רצינות, שליחות וחברות, שאותם אני משתדל ומתאמץ להשריש בפקודיי. מי שנותן מוטיבציה ודוחף אותי קדימה הם סגל המפקדים שמעליי ולצידי, שהפכו מזמן למשפחה.יחד, אנחנו דוחפים את הפלוגה קדימה ומגיעים לרמת מוכנות גבוהה, כשבסופו של דבר מטרת העל של כולנו היא להגיע הביתה בשלום תוך ביצוע המשימות על הצד הטוב ביותר.

רז מבקש להקדיש את פרס ההצטיינות ליוס עמיחי ז״ל, שהיה מפקד מחלקה לצידו בפלוגה ונהרג לפני שלוש שנים בתאונת דרכים על ציר 60 בדרכו לעבודה. יוס השאיר אחריו אישה הרה ו- 2 בנות. ״הוא היה דוגמא ומופת מקצועיות וערכיות, היה ארץ ישראל היפה של דרך ארץ וחברות, וגרם לכל הסובבים שלו להפוך להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם. אם יוס היה בחיים אני מאמין שהוא היה ראוי לפרס ההצטיינות הזה לא פחות, אם לא יותר ממני״.
את ההצטיינות קיבל רז בזכות חתירתו למגע, פעילויותיו השונות בגזרה במהלך שירות מילואים משמעותי ושמירת סטנדרט מבצעי גבוה.
יישר כוח רז והרבה הצלחה בהמשך!.

רז-תמיר
רס"ר במיל' רז תמיר. צילום: דוברות צה"ל

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...