ספורט

ההיסטוריה שרשמה נבחרת מרוקו בכדורגל, כאשר גברה ב'פנדלים' על ספרד האנמית, גרמה להיסטריה בקרב מאות מיליונים בקרב העולם הערבי והאפריקני גם יחד, כאילו כבר זכו 'אריות האטלס' בגביע העולמי!
מרוקו הייתה הנבחרת הערבית הראשונה שהעפילה לשלב רבע-הגמר בתולדות הגביע-העולמי, לאחר משחק הגנה הירואי והצלחה נדירה בהכרעה בבעיטות 11 מטרים, בתום הארכה מותחת עצבים, והציגה לעולם הכדורגל נבחרת של 'מתאבדים', כשהיא זוכה לדחיפה בלתי פוסקת מצד קהל אוהדיה באצטדיון המפוצץ במרוקאים.

להישג המרוקאי, עוד יהיו השלכות רבות על עולם הכדורגל, אולי כבר במפגש הצפוי להם עם פורטוגל, (בלי רונאלדו המסופסל!) שהביסה 1-6 את שוויץ האומללה, אבל בינתיים גרמה הנבחרת הזאת להתפרצות היסטרית ברחבי העולם הערבי, ובכלל זה בביטויים פוליטיים שהתמקדו כמובן ב'פלשתין', והוכיחו כי אפילו בהתמודדות ספורטיבית על כר-הדשא של 'המונדיאל' הנפלא, אין שום הפרדה בין כדורגל לבין פוליטיקה, ומכאן שהניצחון המרוקאי הביא להתפרצות היסטרית ברחבי העולם-הערבי, ובמרכזו גם ביטויי שמחה-לאיד למפסידים המערביים העשירים, ותמיכה ב'מאבק הפלשתיני'.

חבל שהישג ספורטיבי כה מרשים, משמש שוב כלי ניגוח פוליטי, אבל כבר למדנו לדעת כי אין הפרדה בין שני העולמות המנוגדים הללו, והכדורגל המרוקאי עמוס הכישרונות והלב המסרב להיכנע, הוכיחו זאת.


ספורט

 

צילום בחסות ONE

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

מסורת המצוינות בחוף הכרמל נמשכת

בטקס שכבר מזמן הפך למסורת, והתקיים השבוע (ב') בהיכל התרבות "מוזה", חילקו ראש המועצה אסיף איזק, סגניו רפי אבני ואושר וקנין ומנכ"לית מיר"ב עירית עבו פלדמן, את מלגות המועצה לספורטאיות וספורטאים שהצטיינו בשנה החולפת

קרא עוד >