מוכנים לתשפ"ג: הושלם כל הבינוי הנדרש לקראת שנת הלימודים הקרובה; אושרו בנוסף 12,000,000 ₪ לבניית בית-ספר חדש בעתלית

בעוד רשויות רבות ברחבי הארץ מדווחות על מחסור בכיתות לימוד ובגני ילדים לקראת שנת הלימודים תשפ"ג, וזאת בשל היעדר תקציבים ממשרדי הממשלה, במועצה האזורית חוף הכרמל נמשכים השיפוצים והבינוי במלוא המרץ. "פעלנו באופן מחושב מבחינת התחזיות הדמוגרפיות, ובצורה נחושה אל מול משרדי הממשלה. התוצאות ניכרות בשטח", אומר מ"מ ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך, רפי אבני

במועצה האזורית חוף הכרמל פועלים במרץ להשלמת שיפוצי הקיץ במערכת החינוך.
בהשקעה של למעלה מ 2 מיליון ₪, בוצעו בחודשים האחרונים מספר רב של פרויקטים, ביניהם: השבחת מבנים קיימים ובניית כיתות נוספות; חידוש חצרות והתקנת הצללות; התאמת מרחבי הכלה המיועדים למפגשים פרטניים; טיפול בחדרי מורים; איטום וצביעה של מבנים; פיתוח מרחבי למידה, כולל הקמת חדרי משאבים (מייקרס) חדשים; הסדרת מעבדות; התקנת מתקנים מותאמים בגני ילדים, בהתאם לייחודיות כל גן; ועוד.
בתוך כך, בשבוע שעבר התקבלה במועצה הידיעה המשמחת: משרד החינוך אישר תיקצוב לבניית בית הספר 'אדוות ים' בעתלית, על סך של למעלה מ 12,000,000 ₪.

הידיעה על אישור התיקצוב התקבלה בהתרגשות במועצה ובפרט ביישוב עתלית, בין היתר בשל העובדה כי רשויות רבות לא זכו לתיקצובים כלל, וישנו מחסור משמעותי בכיתות לימוד בכל הארץ: רק לפני חודש, במהלך ישיבת ועדת החינוך של הכנסת, תקפו ראשי רשויות את נציגי האוצר בשל עיכוב התיקצוב לבניית מוסדות חינוך חדשים ברשויות. "בשלוש השנים הקרובות מספר התושבים אצלנו יגדל בשליש. אני מחויבת לדאוג להם גם לכיתות לימוד, אבל כראש רשות ידיי קשורות. אני לא יכולה לבנות בי"ס שאין לו הרשאה תקציבית", אמרה בדיון ראש מועצת תל מונד.

בחוף הכרמל, כאמור, לאחר עבודת מטה מאומצת ולאחר שראש המועצה אסיף איזק קידם את הנושא באופן אישי, התקבלו כל ההרשאות הנדרשות ובשנת הלימודים הקרובה לא יחסרו כיתות או גני ילדים במועצה.

"אנחנו מגיעים לשנת הלימודים תשפ"ג כשאנחנו ערוכים ומוכנים, הן מבחינת כח אדם והן מבחינת בינוי. לכל ילדי ותלמידי חוף הכרמל יש כיתות וגנים מסודרים", אומר מ"מ ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך, רפי אבני.

"זו תוצאה של תכנון דמוגרפי מדויק מצד אחד, ועמידה נחושה ואיתנה במגעים מול משרדי הממשלה האחראים על תיקצוב בניית מוסדות החינוך במועצה, מצד שני. מדי שנה אנחנו בוחנים את התחזית הדמוגרפית לשנים הבאות, מעדכנים את תמונת המצב, לומדים את השינויים, ומקבלים החלטות בהתאם.
לאחר מכן אנחנו פועלים מול משרדי הממשלה לקבלת מימון ותחילת ביצוע. לשמחתי כל הפעולות הללו נשאו פרי, ואנחנו ערוכים לשנת הלימודים הקרובה בצורה מיטבית."

בית הספר החדש בעתלית - הדמייה
בית הספר החדש בעתלית - הדמייה, באדיבות דוברות המועצה

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

עשרות מלגאים סיימו שנת התנדבות ברחבי מועצת פרדס חנה – כרכור וזכו למלגה בסך 10 אלף ₪

ראש המועצה, הגר פרי יגור: "גאה לעמוד בראש רשות שמקדמת סטודנטים וסטודנטיות מהיישוב ובכך תומכת בדור העתיד בדרכם להשכלה גבוהה, זאת תוך מסלול של התנדבות ועשייה חברתית משמעותית אצלנו בבית. אני מודה לסטודנטים היקרים ולכל השותפים בפרויקט המלגות"

קרא עוד >

חבר מליאת המועצה האזורית חוף הכרמל עתר כנגד המועצה; השופט דחה את עתירתו והוא חויב בתשלום הוצאות

חבר מליאת המועצה האזורית חוף הכרמל, אלחנן שורץ (כרם מהר"ל), עתר לוועדת הבחירות כנגד המועצה, בטענה כי מגזין המועצה – שעסק בזכיית המועצה בפרס החינוך הארצי – הינו תעמולת בחירות אסורה. השופט יצחק כהן דחה את העתירה וקבע: "אין מדובר בתעמולה אסורה. המידע הינו מידע חדשותי לגיטימי"

קרא עוד >