פועלים למען הנוער במושבות

סיירת ההורים במושבות בנימינה וגבעת עדה חזרה לפעולה עם 60 מתנדבים שמסיירים בלילות ודואגים לביטחון בני הנוער. השבוע חילקו המתנדבים קסדות לבני הנוער שזיהו שרוכבים ברחובות ללא קסדות. "התנדבות ההורים והגברת נוכחות ההורים משפרת את הרגשת ביטחון התושבים בקהילה ובפרט בקרב בני הנוער" סיפר מנהל ביטחון קהילתי במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה, שלומי שגב שמוביל את הסיירת.
סיירת הורים הינה קבוצת הורים מתנדבים שפועלת בשטחי המועצה המקומית בנימינה גבעת עדה, שלומי שגב, מטרת הסיירת היא להיות מעורבת בחיי בני הנוער בשעות הלילה המאוחרות בסופי שבוע. המתנדבים יוצאים לסיורים בגינות הציבוריות וברחבי המושבות ויוצרים דיאלוג עם בני הנוער ב״גובה העיניים״. כמו כן מפנים המתנדבים את בני הנוער לפעילויות בתחום תרבות הפנאי למניעת שעמום, וונדליזם, אלימות והתנהגויות סיכוניות אחרות.

"במהלך הסיורים האחרונים נצפו בני נוער עם אופניים וקורקינטים חשמליים ללא קסדה." סיפר שלומי שגב. "מאחר וזה מסכן את בטיחותם ובריאותם של בני הנוער פעלנו ביחד עם הרשות לביטחון קהילתי ונרכשו קסדות שחולקו לבני הנוער בסיורים תוך מתן הסבר על הסכנות הטמונות בנפילות מהאופניים ללא קסדה לראשם ורק לאחרונה פורסם על עשרות בני נוער שמגיעים לבתי חולים עם פגיעות ראש חמורות בשל אי חבישת קסדות" הוסיף וסיפר.
המתנדבים עוברים הכשרות מקצועיות מעת לעת להתמודדות עם בני הנוער וזיהוי התנהגות סיכונית.
מנכ"לית המועצה, ניצן מחנאי גרמן: "יש לנו נוער נפלא במושבות ואנו מודעים לכך שבימי החופש הגדול אנו רואים יותר בני נוער ברחובות. נוכחות של הורים בשטח יסייעו למגר תופעות שליליות ואף יתנו לבני הנוער כלים ותמיכה בעת הצורך להתמודדות עם מצבי קיצון"
למעוניינים להצטרף לסיירות הורים בבנימינה וגבעת עדה ניתן לפנות למנהל הסיירות שלומי שגב. 054-7728432

צילומים: דוברות המועצה

שיתוף ב-

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב vk
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם ...

עשרות מלגאים סיימו שנת התנדבות ברחבי מועצת פרדס חנה – כרכור וזכו למלגה בסך 10 אלף ₪

ראש המועצה, הגר פרי יגור: "גאה לעמוד בראש רשות שמקדמת סטודנטים וסטודנטיות מהיישוב ובכך תומכת בדור העתיד בדרכם להשכלה גבוהה, זאת תוך מסלול של התנדבות ועשייה חברתית משמעותית אצלנו בבית. אני מודה לסטודנטים היקרים ולכל השותפים בפרויקט המלגות"

קרא עוד >

חבר מליאת המועצה האזורית חוף הכרמל עתר כנגד המועצה; השופט דחה את עתירתו והוא חויב בתשלום הוצאות

חבר מליאת המועצה האזורית חוף הכרמל, אלחנן שורץ (כרם מהר"ל), עתר לוועדת הבחירות כנגד המועצה, בטענה כי מגזין המועצה – שעסק בזכיית המועצה בפרס החינוך הארצי – הינו תעמולת בחירות אסורה. השופט יצחק כהן דחה את העתירה וקבע: "אין מדובר בתעמולה אסורה. המידע הינו מידע חדשותי לגיטימי"

קרא עוד >